Salvia Paradise Třezalka tečkovaná AF tinktura - proti depresím slabějšího typu nebo lehké úzkosti

Více variant
od 109 Kč
salvia paradise trezalka teckovana tinktura
od 109 Kč od 87 Kč od 76 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Třezalka je nejpřirozenější přírodní antidepresivum, které se století používá při nespavostech a problémech s usínáním.

Detailní informace

Objem: 30 ml
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do: 2.10.2019
109 Kč
87 Kč
76 Kč bez DPH
Objem: 50 ml
Skladem
Můžeme doručit do: 24.9.2019
129 Kč
103 Kč
90 Kč bez DPH

Detailní popis produktu


Blahodárně působí na psychický stav člověka, udržuje emocionální rovnováhu, má vliv na dobrou náladu a podporuje spánek.


Třezalka normalizuje funkce žlučníku, působí v oblasti trávicího ústrojí, harmonizuje respirační zdraví i stav dolních močových cest a ledvin. Třezalka tečkovaná udržuje normální zdraví kardiovaskulárního systému, celkově osvěžuje tělo, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a díky obsahu hypericinu potlačuje poruchy spánku.

Tinktura neobsahuje žádný alkohol, barviva ani sladidla.

Vhodné použití: Po protřepání dospělí (75 kg) 13 kapek 2× denně. Dětem dávkujeme úměrně jejich tělesné hmotnosti. Doporučujeme vložit do úst a nechat vstřebat přes sliznice. Je možno zapít malým množstvím vody. Doporučená denní dávka obsahuje 300 mg sušené rostlinné hmoty.

Složení: Glycerol, čištěná voda, Hypericum perforatum 

Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Skladujte v temnu, suchu a pečlivě uzavírejte! Třezalka může způsobit fotosensibilizaci.

Nejznámější a nejvíce užívaný účinek třezalky tečkované je její využití jako bylinného, středně silného antidepresiva.

Existuje mnoho studií, které potvrzují stimulativní efekt obsahových látek v třezalce proti depresím slabějšího typu nebo lehké úzkosti. V lidovém léčitelství se objevuje v mnoha recepturách a babských radách proti zánětům nebo kožním ekzémům, pohmožděninám, zlomeninám. Stejné zdroje přisuzují jistý efekt proti bakteriím způsobujících kožní záněty.

Co se týče účinků v rámci centrální nervové soustavy, je vhodné zmínit určitý efekt při terapeutickém zásahu u stresových situacích, premenstruálním syndromu, myalgií a jiných psychických potížích spojených s nervozitou a stresem.

Jistí léčitelé objevili její účinek v léčbě závratí a diskutují nad jejím efektem tlumit vnitřní krvácení, která by mohla být způsobena zhoršením funkčnosti a kvality cévních stěn.

Květnímu macerátu v olivovém nebo slunečnicovém oleji se říká třezalkový olej. Ten má jasně červenou barvu, vykazuje mírný zklidňující a antidepresivní účinek.

Tento macerát je vhodný k léčbě popálenin, omrzlin, ran, hemeroidů (tlumí palčivost a svědění) a vředů, vždy k vnějšímu užití. Ohřátý olej se používá slovenskými terapeuty při masáži svalů během terapie myopatií.

Třezalka a extrakty z ní jsou např. v Německu velmi běžné při lékařském předepsání pro snížení středních depresí.

Na rozdíl od ČR má ovšem německá legislativa ošetřené zacházení s herbálními přípravkami (státní dozor, nepřetržitá kontrola nezbytností), které navíc musí být opřeno o klinické studie a aktuální znalosti na molekulární úrovni + neustálá kontrola účinných látek, hypericinu a pseudohypericinu. Tyto dvě látky jsou v rámci třezalky nejvíce prostudované.

Třezalka je bohužel kontraindikovaná u pacientů s nízkým krevním tlakem, s cukrovkou a alergiků. Je možné vzít v úvahu, že po jejím užívání (většinou dlouhodobém) může dojít k přecitlivělosti pacienta na ultrafialové záření.

Není vhodné sbírat rostliny, které vypadají podobně jako třezalka. Existují rostliny obdobně vypadající (dokonce i jiné druhy třezalek!), které jsou ovšem hůře snášené bez zjevných účinků, je proto doporučováno sbírat vždy se zkušeným bylinkářem. Opatrnost je doporučována u pacientů užívajících jiná léčiva, včetně hormonální antikoncepce. Je proto vhodné zkonzultovat lékárníka nebo lékaře možná rizika vyplývající z lékové interakce.

Označení AF znamená Alcohol Free - přípravek s 0 % obsahem alkoholu. Při výrobě byla použita unikátní technologie a několikanásobná extrakce. AF tinktury si zachovávají maximum účinných látek, chuť a vůni použitých bylin.


Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné tinktury
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: