Salvia Paradise Třezalka tečkovaná AF tinktura - proti depresím slabějšího typu nebo lehké úzkosti

Více variant
87 Kč / ks 159 Kč / ks od 87 Kč / ks
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
16.11.2021 16.11.2021 Zvolte variantu

Třezalka je nejpřirozenější přírodní antidepresivum, které se století používá při nespavostech a problémech s usínáním.

Detailní informace

Detailní popis produktu


Blahodárně působí na psychický stav člověka, udržuje emocionální rovnováhu, má vliv na dobrou náladu a podporuje spánek.


Třezalka normalizuje funkce žlučníku, působí v oblasti trávicího ústrojí, harmonizuje respirační zdraví i stav dolních močových cest a ledvin. Třezalka tečkovaná udržuje normální zdraví kardiovaskulárního systému, celkově osvěžuje tělo, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a díky obsahu hypericinu potlačuje poruchy spánku.

Tinktura neobsahuje žádný alkohol, barviva ani sladidla.

Vhodné použití: Po protřepání dospělí (75 kg) 13 kapek 2× denně. Dětem dávkujeme úměrně jejich tělesné hmotnosti. Doporučujeme vložit do úst a nechat vstřebat přes sliznice. Je možno zapít malým množstvím vody. Doporučená denní dávka obsahuje 300 mg sušené rostlinné hmoty.

Složení: Glycerol, čištěná voda, Hypericum perforatum 

Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Skladujte v temnu, suchu a pečlivě uzavírejte! Třezalka může způsobit fotosensibilizaci.

Nejznámější a nejvíce užívaný účinek třezalky tečkované je její využití jako bylinného, středně silného antidepresiva.

Existuje mnoho studií, které potvrzují stimulativní efekt obsahových látek v třezalce proti depresím slabějšího typu nebo lehké úzkosti. V lidovém léčitelství se objevuje v mnoha recepturách a babských radách proti zánětům nebo kožním ekzémům, pohmožděninám, zlomeninám. Stejné zdroje přisuzují jistý efekt proti bakteriím způsobujících kožní záněty.

Co se týče účinků v rámci centrální nervové soustavy, je vhodné zmínit určitý efekt při terapeutickém zásahu u stresových situacích, premenstruálním syndromu, myalgií a jiných psychických potížích spojených s nervozitou a stresem.

Jistí léčitelé objevili její účinek v léčbě závratí a diskutují nad jejím efektem tlumit vnitřní krvácení, která by mohla být způsobena zhoršením funkčnosti a kvality cévních stěn.

Květnímu macerátu v olivovém nebo slunečnicovém oleji se říká třezalkový olej. Ten má jasně červenou barvu, vykazuje mírný zklidňující a antidepresivní účinek.

Tento macerát je vhodný k léčbě popálenin, omrzlin, ran, hemeroidů (tlumí palčivost a svědění) a vředů, vždy k vnějšímu užití. Ohřátý olej se používá slovenskými terapeuty při masáži svalů během terapie myopatií.

Třezalka a extrakty z ní jsou např. v Německu velmi běžné při lékařském předepsání pro snížení středních depresí.

Na rozdíl od ČR má ovšem německá legislativa ošetřené zacházení s herbálními přípravkami (státní dozor, nepřetržitá kontrola nezbytností), které navíc musí být opřeno o klinické studie a aktuální znalosti na molekulární úrovni + neustálá kontrola účinných látek, hypericinu a pseudohypericinu. Tyto dvě látky jsou v rámci třezalky nejvíce prostudované.

Třezalka je bohužel kontraindikovaná u pacientů s nízkým krevním tlakem, s cukrovkou a alergiků. Je možné vzít v úvahu, že po jejím užívání (většinou dlouhodobém) může dojít k přecitlivělosti pacienta na ultrafialové záření.

Není vhodné sbírat rostliny, které vypadají podobně jako třezalka. Existují rostliny obdobně vypadající (dokonce i jiné druhy třezalek!), které jsou ovšem hůře snášené bez zjevných účinků, je proto doporučováno sbírat vždy se zkušeným bylinkářem. Opatrnost je doporučována u pacientů užívajících jiná léčiva, včetně hormonální antikoncepce. Je proto vhodné zkonzultovat lékárníka nebo lékaře možná rizika vyplývající z lékové interakce.

Označení AF znamená Alcohol Free - přípravek s 0 % obsahem alkoholu. Při výrobě byla použita unikátní technologie a několikanásobná extrakce. AF tinktury si zachovávají maximum účinných látek, chuť a vůni použitých bylin.


Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné tinktury
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: