Čistíte si jazyk?

Čištění jazyka je důležitou součástí každodenní ústní hygieny, spolu s čištěním zubů. Škrabka na jazyk je lehce použitelný nástroj, který ideálně odstraňuje vrstvu odpadových látek a nežádoucí bakteriální flóru z povrchu jazyka.

Jazyk je vstupní bránou trávicího systému a také domovem milionů a milionů bakterií, které mohou způsobovat zdravotní problémy.

Škrabka na jazyk je nejjednodušší řešení, jak předcházet těmto problémům. Nerezová škrabka na jazyk má jedinečný tvar, který ulehčuje uživateli dosáhnout vzdálené oblasti na jazyku a efektivně stáhnout z jeho povrchu nežádoucí povlak.

Oblasti, kde čištění jazyka škrabkou sehrává důležitou úlohu

Zapáchající dech

Zápach z úst je způsobený především bakteriemi na jazyku. Předpokládalo se, že čištěním zubů se udržují zdravé dásně dosahují svěží dech. Ve skutečnosti je to jazyk, který je důležitý, protože čištěním zubů se snižuje zápach dechu o 25 % a čištěním jazyka se snižuje zápach dechu o 75 %.

Zubní plak

Některé nedávné vědecké studie ukázaly, že mikroorganismy nacházející se v horní části jazyka jsou možným zdrojem bakterií zubního plaku. Proto pravidelné čištění jazyka uchovává jazyk čistý a růžový, ale také přispívá ve velké míře k redukci zubního plaku.

Degustace

Naše chuťové buňky jsou složité struktury, předávají pocity chuti do mozku. Existují chemické látky v potravinách, které musí být rozpuštěné ve slinách dřív, než budou moci vstoupit do chuťových pohárků a stimulovat nervová zakončení. Tyto chuťové buňky nereagují správně, pokud je jazyk zanesený a my poté ztrácíme chuť na jídlo. Pokud je jazyk čistý, jsme schopni pocítit jemné chutě.

Zdraví

Jazyk je vždy považovaný za klíčový ukazatel onemocnění. Slouží jako diagnostický prostředek na indikaci mnohých zdravotních problémů. Čistý růžový jazyk je považovaný za ukazatel dobrého zdraví.

Výhody čistění jazyka
  • Odstraňuje toxiny a bakterie jazyka, které způsobují nepříjemný zápach z úst a problémy v ústní dutině
  • Masíruje chuťové pohárky a zlepšuje chuť
  • Odstraňuje povlak z jazyka a redukuje zubní plak.

 


 Škrabky na jazyk naleznete zde

Jak používat škrabku na jazyk

Aplikujte při ranní hygieně. Škrabku uchopíme za konce oběma rukama a zaobleným koncem škrabky jemně stáhneme povlak od kořeně jazyka až po jeho špičku. Několikrát zopakujeme dle potřeby. Po té škrabku očistíme vodou a osušíme.