Detoxikace organismu. Když se tělo léčí samo

 

detox_organismu_jak _detoxikovat

 

Tělo má spoustu mechanismů, jak si pomoci. Když mu není dobře, něco mu chybí nebo naopak přebývá, vždycky si najde tu nejlepší cestu, jak se znovu dostat do rovnováhy. To platí i o bordelu, kterého někdy v sobě máme až moc. Kam se v těle ukládá a jak se na takovou detoxikaci vůbec připravit?

 

Detoxikace organismu, jak to tělo vnímá?

Tělo si nepořádek ukládá tam, kde mu to zrovna zas až tak nevadí. Ovšem pouze v přítomném okamžiku. Jsou to taková “nenápadná” místa, kde se toxiny hromadí a hromadí, dokud se takové “spíže” nenaplní. Ale i potom se najdou jiné. Kde všude se toxiny schovávají?

Jsou to třeba stěny tkání. Např. stěna močového měchýře. Tam se toho vejde! Skoro každý má tuto oblast poměrně zatíženou. Je to totiž denně používaný odpadový odtok a v té stěně to prostě nějakou dobu vydrží. Až na ty záněty, co se vám tak divně vrací, že?

Nebo to jsou orgány, o kterých běžně toho moc nevíte, ale které jsou podstatné. Třeba slinivka nebo slezina. Možná ani netušíte, proč v těle jsou. Ale je tam teplo a klid... A možná vás taky začal bolet “žaludek”, nebo tam někde, asi jste se přejedli, co? Říkáte si. Ne ne, tato místa jsou ideální schovkou.

Když pokračujeme ve vytyčené cestě stát se popelnicí, tělo si najde ještě mnohem důkladnější úložiště, třeba kosti a klouby! Víte, proč vám klouby praskají? Co je najednou tomu koleni? A proč po ránu lezete z postele jako důchodce? To všechno může být jen následkem toho, že je tělo jednoduše přetížené - toxiny z jídla, toxiny emocionálními i mentálními. To všechno se v těle ukládá. Ale pod mikroskopem to nehledejte.

 

Jak detoxikovat organismus

No rozhodně ne najednou a po hlavě, přátelé :) Leze to ven postupně. Že to chápete, ale úplně tomu nerozumíte? Sledujte přirovnání, který mi přišlo fantastický. Tělo je jako trubky od auta. Když máte auto nové, i trubky jsou nové. Nikde se neucpávají, nejsou rezaté ani prasklé. Všechno jimi teče, jak má. Když ale s autem nechodíte pravidelně do servisu, neměníte olej a jezdíte “jako kanec”, časem to auto začne tak nějak kulhat a skuhrat. A tak si řeknete, že by mu nějaká ta péče tedy neuškodila. Koupíte si na pumpě nějaký sajrajt, který má všechno usazené v trubkách uvolnit a vy zase budete moct jezdit jako dřív. Jenže ouha, uvolněný bordel se někde zasekl a něco ucpal. Než jste na to přišli, je auto v horším stavu než předtím. Zuříte a nadáváte si, že jste to tam neměli lít. No neměli. Nebo snad ano?

 

Kdy nezačít s detoxikací

Ve chvíli, když jste vyčerpaní. Teď nemyslím to, že jste ráno dobíhali autobus a v práci furt někdo něco chtěl a vy toho máte večer plné zuby. Myslím únavu a vyčerpání, které trvají nějakou delší dobu. Ona totiž ta detoxikace je poměrně energeticky dosti náročná. A tělo jednoduše nemusí mít dostatek síly, aby se najednou věnovalo věcem, které s ním denně neřešíte. Takže než se na to vrhnete, poohlédněte se po doplňcích stravy, které vám dodají šťávu. Které to jsou?

  • Všechno, co má vysoký obsah vitamínů a minerálů. Úplně jednoduše se poohlédněte po nějakém fajn multivitamínu. Takový produkt vám zaručí vysokou vstřebatelnost a dobrou využitelnost živin v poměrně krátkém a nenáročném čase. Nebo se podívejte po jednodruhových vitamínech a klidně si lupněte několik druhů najednou. Vše najdete v sekci vitamíny a minerály.
  • Posilující potraviny, neboli adaptogeny. Takové, které vám dodají energii a odolnost. Bohužel, kafe to není. Zobejte třeba pravý ženšen, peruánskou macu či ájurvédskou ašvagandu. U nás je můžete sehnat v prášku či tinktuře.
  • Medicinální houby. Ano, houbičky jsou skutečně fajn :) Posílí imunitní systém a zregenerují vaše síly. Třeba reishi nebo cordyceps jsou sázkou na jistotu.

Toxiny jsou v těle uložené na různých úrovních. Vy musíte začít od těch nejjednodušších. Takže až si dobijete baterky, začněte hezky pomalu. A časem zmáknete i ta játra!

 

VITAMÍNY A MINERÁLY                                        POSILUJÍCÍ POTRAVINY

 

 


banner-neeradetox