Detoxikační očista – ke zdraví vyzkoušená cesta.

Detox. Detoxikace. Očista. Čištění. Vyčištění. Čas od času potřeba. Na jaře to jde jednoduše, protože nám pomáhá Příroda. Díky detoxikaci se tělo zbavuje nežádoucích látek.

Jedná se o komplexní účinný způsob, jak si odpočinout, zastavit se, vyčistit = zhubnout, a přitom načerpat nové síly. Přirozené čištění těla můžeme podpořit různými způsoby. Podobně, jako jsme zvyklí čistit si zuby a mýt tělo z vnějšku, čistíme ho i zevnitř. Díky tomu jsme potom vitálnější.

Existují přírodní preparáty, očistné – detoxikační kúry, které tělu v čištění významně pomáhají. Jak se v hojnosti nabídek zdravého životního stylu moderní doby vyznat a co si z toho všeho nejlépe vybrat pro sebe?

Individuálně, subjektivně, vlastní zkušeností, citlivě sami k sobě. Pro inspiraci lze číst o některých z používaných metod a rozhodnout se pro tu, která vám ladí. Nebo se jen nechat inspirovat a jít svou vlastní cestou.

Uvedené formy detoxikace vychází převážně z informací v tematické literatuře: MUDr. Partyková - Hladovění pro zdraví, Martin Jelínek - Půst, Gennadij Malachov - Očista těla, MUDr. Norman Walker  - Zářící zdraví, Očista střeva, Kurt Tepperwein - Pryč s kyselostí, Stanislav Kunc – Septegram. Internetové blogy a stránky věnované této oblasti, videa a dokumenty o vlivu stravy na naše zdraví. Joga. Stačí málo, aby uvedené názory odborníků i laiků na detoxikační očisty přesvědčily jít do vlastí zkušenosti.


Hojnost detoxikačních očist.

Hladovky, půsty, klystýr, čištění nosu a jazyka.

Od nežádoucího odpadů v těle si lze ulevit například hladověním na vodě. Pitím čisté vody z čističky nebo studánky místo jídla.

Nebo šťávovými půsty. Velkou podporou jsou i mechanická čištění vnitřku těla. Čištění střeva klystýrem s domácí sadou – irigátorem.

Čištění nosní sliznice za pomoci konvičky Neti a detoxikační soli, gumovým katétrem Sutra Neti či nosní sprchou. Čistění jazyka se škrabkou na jazyk.

JEDNODUCHÉ ČIŠTĚNÍ pitím vody s detoxikační solí, s přírodní vlákninou Psyllium nebo čistící sypkou směsí - Křemelina.


Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy.

Oblíbenou variantou je pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv pro jejich plnou chuť a barvu. Zde se vyplatí investovat do svého zdraví jak nákupem kvalitního ovoce a zeleniny, ideálně v organic kvalitě, tak do kvalitního domácího pomocníka, který šťávy vyrábí. Kvalitní odšťavňovač pro vytvoření ovocných a zeleninových šťáv můžete koupit zde.


Bylinné elixíry, tinktury, čaje a maceráty.

Jsou další velmi přirozenou podporou detoxikace. Díky rostlinným bylinným darům Přírody můžeme svému tělu také ulevit. Vždyť samotný pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu, třeba za účelem sběru bylin, je velmi účinnou detoxikační očistou.

Někdy stačí pár čerstvých bylin máčet v čisté vodě a vytvořit si tak voňavou, přírodně vibrující vodu. Popíjení takové vody je Boží prožitek. Z přírodního čištění, které vám může přijít přímo domu jsou oblíbené a osvědčené přírodní bylinné přípravky pro podporu detoxikace, které vám nabízíme ke koupi zde.


Neera detox - detoxikační očistná kúra.

Pohodlný způsob detoxikační očisty. Pro ty, kdo nemají odšťavňovače, nechutnají jim třeba zatím byliny, případně z jiného důvodu šťávy nepijí. Nápoj Neera detox je sladký, a přitom velmi účinný. Přesvědčte se sami. Ochutnejte sladkou detoxikaci. Výhodná balení kúry Neera můžete koupit zde.


Přirozenou detoxikační očistou je také jedení přírodního jídla.

Potravin, které jsou z čistě rostlinných ingrediencí, bez rafinovaného řepného cukru, bez sířidla a chemických konzervantů, bez laktózy, GMO a přirozeně bez lepku. V kvalitě ORGANIC, VEGAN i RAW.

Čerstvé ovoce a zelenina v organic kvalitě. Přírodní nízkokalorická sladidla a Superpotraviny pro doplnění vitamínů a minerálů chybějících v těle. Jedná se o lahodné rostlinné sušené plody s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a antioxidantů podporujících detoxikaci a přirozené ozdravné procesy v těle.

Například Kustovnice čínská - Goji, coby nejhodnotnější ovoce planety. A další sušené ovocné plody, fíky, datle, moruše, meruňky, švestky, borůvky, jahody, maliny, ananas, hrozinky. Exotické plody včetně méně známých, například Lucuma, Maca, Maqui či nepražené kakao. To vše jsou výtečné antioxidanty, které lze konzumovat samostatně, jako výživnou sladkost nebo přidat do kaší, ovocných či zeleninových salátů, koktejlů či smothee.

Ořechy kešu, para, mandle, pistácie, lískové či vlašské. Dýňová jádra či slunečnicová, lněná a chia semínka. Chia semínka jsou velmi oblíbenou moderní potravinou. Je to léčivé jídlo starých indiánů, znovuobjevené tajemství, známé již z dob Krištofa Kolomba.

Tato pouštní rostlina Šalvěj hispánská, obsahuje přirozené proteiny, vlákninu, nenasycené mastné kyseliny, hydratují, a přitom zasytí a díky své neutrální chuti je lze kombinovat na všechny způsoby. Velmi oblíbené je také Psyllium, které lze kombinovat s běžnými jídly.


Zelené potraviny.

Velmi účinně detoxikují, jen je u někoho potřeba si na jejich chuť a vůni zvyknout. Jsou to potraviny nové doby s obrovskými benefity. Super směs Total Detox nebo Detox Vegan super mix organic/raw nabízí vše v jednom. Samostatně lze užívat prášek Mladého ječmene a pšenice, Chlorelly a Spiruliny, Alfalfa nebo Nopal. Vyberte si ty nejlepší pro vás zde.

Kdo přirozeně miluje sebe a své tělo, pravidelně se o něj stará a pročišťuje ho. Kdo miluje přírodu a vnímá přirozené propojení lidského bytí s ní, používá k čištění domácnosti i svého zevnějšku EKO-drogerii a ORGANIC kosmetiku. Koupit si ji můžete zde.

STŘÍDMOST A JEDNODUCHOST jsou cestou k trvale udržitelné vitalitě. Každý přesně víme, co nám dělá dobře a co nám naopak škodí. Jen poslechnout svého vnitřního rádce.

Zásadní je, jaké potraviny ve své kuchyni máme. Zaměřme se hlavně na střídmost a jednoduchost v nakupování. Pečlivě si zvolme zdroj a kvalitu surovin, které ke svému jídlu používáme. Co je doma k jídlu, to potom jíme. Organic kvalitu můžete nakoupit zde.

Děkujeme GOORGANIC.cz