Jak fungují tělové a ušní svíčky?

Účinek všech ušních a tělových svíček je založen na komínovém efektu, který vzniká při hoření. Ostatní přísady a barvy jsou pouze doplňkem podporující, případně zesilující jejich účinnost.

Tento komínový efekt odvádí nečistoty z části těla. Působí na tu část, na kterou je svíce aplikována, uvolňuje a čistí postižené místo, poskytuje uvolnění tělu jak fyzickému, tak energetickému.

Používání ušních svící je součástí přírodní léčby nebo léčbou samotnou, která pramení z pradávné historie. Tuto techniku a způsob léčby znali nejen domorodé národy Ameriky, indiáni, ale i starověké slovanské národy, ale hlavně Keltové.

Dříve lidé více přirozeně využívali účinné složky přírody. Sbírali léčivé byliny, které dále zpracovávali a používali je i v léčebných rituálech. Práce s ušními svícemi byla právě ve starověku léčebným rituálem.

V dnešní moderní a uspěchané době se bohužel tyto tradiční způsoby léčby téměř vytratily.

Tělové svíčky pomáhají stimulovat meridiánové dráhy čímž přispívají k obnově toku životní energie, regeneraci postiženého místa, obnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaci, prohřátí daného místa při masážích, harmonizaci a aktivaci lymfatického systému.

Ušní svíčky napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při čištění lymfatických drenáží uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón uší.

Pomáhají se zbavit hučení a tlakům v uších. Můžou také pomoci snížit stres nebo i některé psychické problémy a samozřejmě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíčky jako součást muzikoterapie, relaxace nebo masáží hlavy či ucha.

Ušní a tělové svíčky a svíce HOXI jsou vyráběny zásadně ručně. Velký důraz výrobce klade na kvalitu
a původ všech surovin použitých při výrobě svíček.


Složení ušních a tělových svíček

Základním materiálem, který je použit u všech typů ušních a tělových svíček je 100 % bavlna. V našem případě bavlněné plátno vyšší gramáže, aby svíce při hoření co nejméně odlétávaly.

Jedním z nejdůležitějších surovin je samozřejmě včelí vosk, který používáme co nejvíce vyčištěný, výhradně od českých dodavatelů.

Kosmetický parafin (vosk) je další složkou svíček. V případě "včelích" ušních a tělových svíček HOXI je ve svíčce velmi malý podíl parafinu, spíše aby se Vám se svícemi lépe pracovalo. Očistné bílé svíce jsou vyrobeny pouze z čistého, prvotřídního kosmetického parafinu a jsou tedy vhodné i pro ty, kdo trpí alergiemi na včelí produkty.

Výrobce HOXI zásadně nepoužívá ochranné filtry ani kroužky z hliníku nebo alobalu uvnitř svící. Snaží se tak, aby ušní i tělové svíce byly co nejvíce vhodné pro použití na lidské tělo a nezatěžovaly organismus těžkými kovy ani jinými škodlivými látkami.

Svíce mají ochranný filtr z bavlněné gázy, který chrání Vaše uši před znečištěním, nestává se tak, že ze svící vypadávají zbytky po vyhoření. Samozřejmostí je optimalizovaný kónický tvar a délka svící pro lepší účinnost.

Další neméně důležitou surovinou jsou kvalitní esenciální (přírodní) oleje vhodné pro kosmetické a léčebné použití. Při výrobě ušních a tělových svíček výrobce používá protizánětlivou kurkumu, která je přínosná nejen díky své krásné žluté barvě, ale hlavně díky svým vynikajícím léčivým účinkům.

Díky ruční práci a použití kvalitních přírodních materiálů můžete získat kvalitní ušní nebo tělovou svíčku, kterou se nemusíte bát použít jak při léčení, tak při regeneraci, relaxaci či jako prevenci.

Ušní i tělové svíce HOXI jsou na základě několikaletých zkušeností z výroby i praxe vytvořeny vlastním úsilím tak, aby co nejvíce vyhovovaly potřebám každého moderního člověka, který hledá alternativní způsoby pomoci ve svém životě.

Upozornění: Ušní ani tělové svíčky nenahrazují lékaře!