Aby vás léto tam dole nepřekvapilo | Téma srpna

 

jak-na-letni-mykozy-vaginalni-potize-strevni-probiotika-4

 

Všichni k vodě! A všichni zase ven. Jak přežít ten věčný koloběh koupání, mokrých plavek a osobní hygieny kdesi v kempech a na koupalištích? Pánům to možná tak dramatické nepřijde. Jenže ženy jsou v tomhle směru mnohem (opakuji mnohem) citlivější a potřebují pravidelnou kvalitní péči. Léto nás ženy tam dole totiž často nemile překvapí, ať už jde o intimní záležitosti nebo těžké břicho z hranolek a langošů. Jak předejít kvasinkám, svědění a následkům gastronomických letních omylů?

 

Střevní a intimní mikroflóra je u žen velice úzce spojená. Jak na vaginální mykózy?

Před několika lety bylo trendem cokoliv, co bylo antibakteriální. Jenže bakterie jsou poměrně významnou součástí našeho zdraví. Lidské tělo okupuje miliarda prospěšných bakterií, které zajišťují jeho rovnováhu. Občas se to zvrtne a pak tento neviditelný kolos začne dělat potíže. Ženské intimní zdraví závisí především na této mikrobiologické rovnováze. Střevní a intimní mikroflóra je zejména u žen úzce spojená. Potíže v intimní oblasti a močovým ústrojím z anatomických důvodů často pochází od bakterií ze střev. Můžete tak pořád chodit na gynekologii a rozčilovat se, že se vám potíže vrací.

 

Prebiotika + probiotika = Synbiotika. Čím zlepšit nejen špatné trávení?

Tomuto prospěšnému osídlení těla bakteriemi se říká mikrobiom. Má vliv na naši imunitu i psychickou pohodu. Mikrobiom se potřebuje něčím živit a potřebuje také určité podmínky pro svou plnou spokojenost. Prebiotika jsou potraviny, které nám pomáhají vytvořit prostředí vhodné pro výskyt dobrých bakterií. Probiotika jsou přímo souborem těchto bakterií a pomocí nich si je doplňujeme, pokud nám z nějakého důvodu chybí (např. jsme po kúře s antibiotiky). Pravidelným užíváním prebiotik a probiotik pomůžete tělu tuto rovnováhu udržet.

 

Jak v létě předejít mykózám?

 1. Noste si s sebou náhradní spodní díl od plavek. Nezůstávejte v mokrém a vždycky, když vylezete z vody, se převlečte.
 2. Nikde si nesedejte. No, je to tak. Nesedejte si na veřejných záchodech ani třeba v sauně. Většina nemá tolik soudnosti jako vy.
 3. Pravidelně se myjte. Každý večer.
 4. Nezůstávejte ve stejném spodním prádle. I když jste třeba v kempu a máte divoký program, prostě se na noc převlečte do nového. Pokud vám spodní prádlo chybí na počty, přeperte ho v tělovém mýdle.
 5. Používejte šetrné antibakteriální intimní mýdlo. Takové kvalitní intimní mýdlo dokáže spoustu průšvihů zarazit už na začátku.
 6. Občas si intimní místa opláchněte octem zředěným vodou. Jestli vás to bude pálit, funguje to. Po takovém opláchnutí se budete cítit jako znovuzrozená.
 7. Používejte kvalitní hygienické pomůcky. Pořiďte si vložky v bio bavlně, bez parfemací a z kvalitního prodyšného materiálu, nebo rovnou kalíšek. Nenoste navoněné plastové hrůzy, které jsou problémem samy o sobě.
 8. Používejte kondomy. Co dodat, že.
 9. Pečujte o své zdraví a podpořte ho kvalitními doplňky stravy zaměřenými na intimní a střevní mikroflóru.

 

Vybrali jsme pro vás ty správné letní pomocníky zaměřené na ženy. O co všechno se u vás postarají? 

 

Her Biotics - přírodní pomocník vytvořený přímo na míru ženám

Her Biotics je unikátní směsí přírodních látek pro udržení vyrovnané střevní a intimní mikroflóry u žen. Obsahuje šest druhů probiotických bakterií, D - manózu a extrakt z brusinek. Her Biotics řeší typické ženské potíže přírodní cestou. Užívá se preventivně i jako první pomoc. Směs je čistě přírodní a je vhodná pro všechny dospělé ženy i mladé dívky.

vitel vibe-her-biotics-mykozy-zeny-zdravi

  

V jakých případech vám Her Biotics pomůže?

 • Je první pomocí i prevencí při ženských potížích typu svědění, pálení, výtoky či zápach způsobené častým koupáním, nedostatečnou hygienou nebo i střídáním sexuálních partnerů.
 • Ulevuje od potíží s močových měchýřem jako jsou časté záněty. Přípravek je díky složení vhodný i pro muže trpící na citlivé na močové cesty.
 • Prospívá dobrému trávení a vylučování. Směs je skvělá na cestování, kde podpoří harmonické zažívání, po kúře s antibiotiky nebo při jakémkoliv disharmonickém fungování střev.

 

Viridian Synbiotic daily cranberry - na záněty močového měchýře

Viridian Synbiotic daily plus cranberry je komplexní směs probiotik, prebiotik, patentovaného extraktu z brusinek a vitamínu C. Tento doplněk stravy je určený zejména pro podporu léčby infekce močového ústrojí, je také vhodný pro udržení zdravé střevní mikroflóry. Funguje především ženám, ale hodí se i pro muže.

viridian-prirodni-doplnky-stravy

 

 Možná ani nevíte, že by vaše střeva potřebovala vzpruhu. Kdy se hodí synbiotika?

 • Po ránu vás pobolívá břicho v dolní oblasti, někdy máte i křeče. První ranní potřebou se to většinou vyřeší.
 • Vaše stolice je kašovitá. Zatím jste nevypozorovali, kdy a proč se to děje. Máte tušení, že to souvisí s jídlem.
 • I po třicítce se vám pořád tvoří akné, které nechce zmizet. Často se pupínky dlouho hojí.
 • Máte kolísavé nálady, propadáte melancholii a někdy se vám nechce z postele.
 • Chytíte každý bacil, který se na vás zazubí.
 • Máte nafouklé břicho.
 
 

Her Biotics a Viridian Synbiotic daily cranberry jsou dva skvělí pomocníci, které oceníte přes celé léto. Ať už nějaké potíže řešíte, nebo byste jim mileráda předešla, užíváním těchto doplňků stravy svému tělu pomůžete vyrovnat se se všemi letními radostmi.

 

Co by se vám ještě mohlo hodit? Klikněte si