Posvátný kokosový olej - kokosák

Božsky bílý i čirý, jemný i vláčný, čistý i hladký, kluzký i s hrudky. Když je v teple, rozpustí se v ruce i míse. V chladu zase zacelí se do své pevné konzistence. Voní, jak když ležíš pod palmou, může být i s vůní žádnou. Hodí se vždy a na vše, Boží je to dárek člověku.

Rozplývá se na jazyku nejjemnější jeho chuť, hladí dásně, zuby, útroby i řiť. Bohatý olej, plná kvalita, univerzální použití na cokoliv. Olej mastný, olej snový, je to olej organic kokosový.

 

bio-kokosovy-olej

 

Recepty z kokosového oleje

Nenahraditelný v teplé i studené kuchyni, hodí se pro každou hospodyni. Na vaření, smažení i pečení, všude tam, kde olej není a přidává se pro maštění. Nepřepaluje se, je lehce stravitelný. Za studena do dezertů, dortů, krémů, kuliček.

V kaších a polévkách lehký jeho nádech. Tolik oblíbený je namazaný na pečivo, chléb, kukuřičné i rýžové plátky, lněné krekry či různé placky s trochou soli. To je pochoutka, která se vždy hodí. Je perfektní alternativou živočišných tuků. Hravě nahradí máslo i nežádoucí oleje, takový organic kokosový olej je.

Univerzální použití kokosového oleje je dokonalé. Lžíci možno přidat do každého jídla. Druhou natřít tělo po koupeli nebo při masáži. Třetí zuby, dásně vyčistit či jako masku na vlasy namazat. Je totiž úžasný nejen k jídlu, ale i v organic kosmetice.

 

Kokosová kosmetika

Kokosový olej organic prospívá pleti a je znám pro své omlazující, hydratační a regenerační účinky. Chrání pokožku před negativními účinky UV záření. Pomáhá při léčbě různých kožních problémů, jako jsou ekzémy, lupénka, dermatitida atd.

Organic kokosový olej tvoří základní složku mnoha účinných výrobků péče o tělo a pleť. Kokosový olej mohou bez obav používat i kojenci a malé děti. Kokosový olej organic prospívá zdravému růstu vlasů, obnovuje lesklý vzhled a regeneruje poškozené vlasy. Nejlépe působí jako zábal, ale můžete ho také jen vetřít do vlasové pokožky. Olej je možné použít k masážím celého těla, jako olej po opalování nebo jako balzám po holení.

 

Kvality kokosových olejů

Pestrá je nabídka kvalit kokosových olejů. Nejlepší je vybírat si panenský kokosový olej v organic kvalitě. Je pro nás tou nejpřirozenější kvalitou oleje. Organic kokosový olej je vyrobený z čerstvých ekologicky pěstovaných kokosových ořechů. Jedná se o čistou formu kokosového oleje vyrobeného z jader kokosového ořechu a jeho čerstvé kokosové dužiny lisováním za studena při nízké teplotě.

Je bez přísad, barviv a konzervantů, nerafinovaný. Tuhne při teplotě kolem 25° C. Doporučená nejvyšší teplota je 185° C. Díky své termostabilitě (zejména vzhledem k vysokému obsahu nasycených mastných kyselin) velmi pomalu oxiduje a odolává žluknutí. Dováží se k nám z Indonézie, Srí Lanky nebo například z Filipín.

 

Výhody kokosového oleje

Velkou výhodou je, že organic kokosový olej obsahuje méně kalorií a zrychluje metabolismus. Mastné kyseliny jsou snadno stravitelné a nejsou ukládány v podobě tělesného tuku. Tuky v kokosovém oleji mají antibakteriální, antivirové, antimykotické a antiparazitní účinky, což posiluje imunitní systém. Prospívá štítné žláze. Kokosový olej je lehce stravitelný a svými pozitivními účinky pomáhá proti trávicím potížím. Pomáhá tělu absorbovat vitamínyminerály a aminokyseliny a zlepšuje střevní funkce. Mezi další oblíbené kokosové výrobky patří například kokosové máslo, kokosové mléko nebo kokosová voda.

Nabídka ► BIO kokosových olejů, kosmetiky a doplňků stravy s kokosovým olejem