Regenerujeme a detoxikujeme játra.

Naše játra filtrují toxiny a nečistoty, a proto by mělo být v zájmu každého jedince, je mít v té nejlepší kondici.

Špatná filtrace jater se podepisuje na celkovém stavu člověka. Zanesení jater zapříčiňuje především špatná životospráva, cigarety, alkohol, léky, stres...

Jak poznat že naše játra nefungují, jak by měly?

  • Tvorba jaterních a žlučových kamenů.
  • Ztráta energie.
  • Kožní problémy: ekzémy, akné, hnědé skvrny na kůži
  • Nadměrné přibírání tuku, a tím zapříčiněná obezita.
  • A v neposlední řadě poškození imunitního systému.

Pokud chcete redukovat svoji hmotnost, tak očistu jater zvolte jako první krok.  Detoxikací jater nastartujete tak znovu imunitní systém, vrátí se Vám ztracená energie, a dalším benefitem je zlepšení kožních problému. Je jisté, že budete mít i lepší náladu. :-)

Na regeneraci a očistu jater přírodní cestou doporučujeme užívat ostropestřec mariánský - Silybum marianum.

Ostropestřec mariánský regeneruje jaterní parenchym, napomáhá pří tvorbě a distribuci žluči, čistí játra, má vliv na hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Patří do skupiny antioxidantů, podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu (imunitní systém). Dále také přispívá k udržení zdravého srdce, jater, trávicího systému a žlučníku. Jeho užívání se doporučuje při očistných kúrách (detoxikaci jater).


Ostropestřec mariánský a jeho účinné látky

Ostropestřec mariánský obsahuje látky pod souhrnným názvem flavolignanové sloučeniny, do kterých patří silybin, silydianin a silycristin. Tyto sloučeniny jsou nazývány též jako "silymarinový komplex" příznivě působí na jaterní tkáň. Nelze ovšem zanedbávat ani ostatní obsažené látky jako například v dnešní době velmi probíraný vitamin E, jakožto antioxidant, který zabraňuje narušování tělesných struktur škodlivými volnými radikály.


Ostropestřec mariánský  a jeho využití

Z ostropestřce mariánského se využívá především blahodárných účinků plodu, který má nejvyšší podíl tak zvaného a již výše zmíněného "silymarinového komplexu". Tyto látky působí na životně důležitý orgán - játra.

V játrech se odehrává většina metabolických procesů těla a dochází tedy i k ukládání toxických depozit do jaterní tkáně. Silymarinový komplex má hepatoprotektivní účinek a chrání tak játra od všech škodlivin. Užíváním ostropestřce v jakýchkoli formách zmíněných dále má tedy účinek čistící a detoxikační, dále přispívá ke snižování cholesterolu a cukru v krvi a tím, že odstraňuje toxiny z krve má i antioxidační účinek a podporuje imunitní systém.

Od funkce jater se odvíjí i funkce žlučníku, v kterém se shromažďují trávicí enzymy, důležité pro správnou činnost gastrointertinálního traktu. Ostropestřec mariánský působí protektivně jak na játra, tak i na žlučník. Příznivě stimuluje tvorbu a vylučování žluče. Ostropestřec lze použít i u chronických otrav či snížené funkce jater pro svůj čistící charakter.


Původ a rozšíření

Ostropestřec mariánský pochází ze suchých oblastí Středomoří a jihovýchodní Asie. Protože je to ale rostlina poměrně dekorativní a adaptabilní, zdomácněl mariánský bodlák po celé Evropě.

Blahodárný ostropestřec můžete u nás kupovat ve variantách bezalkoholové tinktury a prášku.

Obojí lze použít na 21denní kúru. Tuto kúru je vhodné opakovat několikrát do roka.


 Ostropestřec mariánský pro detoxikaci jater

Fotolia_66614579_XS

Ostropestřec můžete kupovat zde