Vášeň jménem klíčení.

Kdo miluje život, miluje i klíčení mladých výhonků rostlinek z různých semen a semínek, luštěnin či obilovin. Každý den si může zpestřit jídlo s různobarevnými kombinacemi drobounkých rostlinek. Potěšit se z tvoření nového života. Užívat si jednoduchou přípravu hodnotného pokrmu z pohodlí domova nebo práce téměř bez úsilí.

Klíčení je tak snadné a jeho výsledky jsou patrné každý den. Nevyžaduje žádné speciální podmínky, stačí kousek místa na kuchyňské lince, běžná pokojová teplota kolem 20 stupňů C a pravidelný přísun čerstvé vody.

Zejména v zimním období a z jara se nakličování těší velkému zájmu. Perfektně tak nahradí čerstvou zeleninu, luštěniny, obiloviny či byliny v době, kdy je není možné sklízet ze Země.

Je tak zábavné užívat si tyto přírodní dary v průběhu celého života. Vzít semínka, po určenou dobu je namáčet ve vodě, propláchnout vodou, rovnoměrně je rozprostřít do klíčící nádoby, zalít vodou a pozorovat, jak se z nich postupně klube nový život. A pak se tím novým životem najíst. S malým klíčkem nebo s několika centimetrovou rostlinkou s bohatými kořínky a lístečky.

Hotové klíčky lze přidávat do salátů zeleninových, listových, těstovinových, obilninových nebo luštěninových. Použít je k běžnému jídlu, na ozdobení pečiva, bezlepkových krekrů nebo do hotových pokrmů. Přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, pomazánek, omáček a polévek nebo je jíst jen tak na zdravou svačinku. S vděčností tu hojnost kvalitní energie jezme a přidávejme do svého těla.

Životodárných výhonků bohatých na vitamíny, enzymy, aminokyseliny, minerální látky a stopové prvky ve své přirozenosti a dokonalé chuti nám Matka Příroda nabízí široké množství. Vybírejme, co lahodí oku i chuti z mnohých kvalit. Nejlépe však v té nejvyšší kvalitě organic.


CO LZE KLÍČIT

V podstatě jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin. Semena, která jsou celá, nepoškozená a neloupaná. Doporučujeme používat semena na klíčení v organic kvalitě. Mateční rostlina těchto semen je vypěstována v půdě vhodné pro ekologické zemědělství. Bez použití pesticidů a jiných chemických aditiv. Celý proces výroby semen v organic kvalitě – od výběru semene mateční rostliny, přes pěstování až po distribuci spotřebiteli je v souladu s evropskými normami pro organic produkty.

Tvořme si svůj život s pomocí přirozených darů Přírody každý den, ať už ho trávíme kdekoliv.

 Fotolia_112315739_XS


NAKLIČUJEME

  • hnědé čočky s bílými klíčky
  • béžová srdíčka pohanky s bílými klíčky
  • tmavě červené fazolky Adzuki s bílými klíčky
  • červené výhonky červené ředkve a červeného zelí
  • žlutá cizrnová srdíčka s klíčky
  • zelené výhonky s lístečky ředkvičky, rukoly, brokolice, alfaalfa, jetele, řeřichy či hořčice
  • zelené fazolky Mungo s bílými klíčky
  • zelené trávové lístky obilných zrn mladé pšenice a mladého ječmene
  • barevné klíčivé směsi

KLÍČÍCÍ NÁDOBY

Díky našim nakličovadlům si ulehčíte spoustu starostí s proplachováním semínek. Praktická a elegantní naklíčovací sklenice bude ozdobou vaší kuchyně a vyklíčíte v ní velké množství jednoho druhu klíčků. Sada tří misek na klíčení zvládne menší množství několika druhů klíčků najednou a pokaždé je můžete naplnit jinak. S automatických naklíčovaly Fresh Life 3000 se o proplachování semínek nemusíte starat. Klíčidlo na semínka tuto práci udělá automaticky za vás a najednou můžete nakličovat více druhů klíčků ve velkém množství.

Naše klíčivé potraviny a nádoby si můžete koupit zde.