Honestly pHresh Kuličkový deodorant Mořské minerály roll-on 89 ml

399 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
30.11.2020

100% přírodní kuličkový deodorant Honestly pHresh skrývá vůni oceánu a citrusů. Vydrží celý den a pokožka podpaží bude jemná a hydratovaná. Nanést ho můžete na celé tělo.

Co složení? Žádný hliník, žádná jedlá soda ani jiná chemická složka.

89 ml – při běžném používání stačí cca 3 měsíce.

Detailní informace

Detailní popis produktu


Klasický kuličkový deodorant? V přírodní variantě taky existuje

Žádný přírodní deodorant nebrání pocení, ale umí zmírnit jeho zápach. Za něj totiž nemůže pot, ale může za něj kombinace potu a bakterií v podpaží a pokožce. Ve složení deodorantu najdete pouze přírodní ingredience a vůně, které ničí škodlivé bakterie a tak omezují zápach. Deodorant Honestly Phresh je navíc SODA-FREE. Díky unisex vůni, kde cítíte oceán a citrusy, ho po prvním použití už nedáte z ruky. 


KULIČKOVÝ DEODORANT SODA-FREE  |  VÝHODY DEODORANTU BEZ CHEMIE  |  DEODORANT NEBO ANTIPERSPIRANT?  | SLOŽENÍ  |  ZNAČKA HONESTLY PHRESH

přírodní-kuličkový-deodorant-honestly-phresh


Deodoranty Honestly Phresh neobsahují jedlou sodu – proč?

Jedlá soda se považuje za přírodní složku a často ji najdete ve složení přírodních produktů. Zatímco v čisticích prostředcích je k užitku, v deodorantech nám může uškodit. Může totiž narušovat přirozené pH pokožky, čímž může způsobit zarudnutí kůže, vyrážku v podpaží či jiné podráždění. 

Ve složení přírodních deodorantů Honestly Phresh místo ní najdete kombinaci prebiotik a minerálů – pH pokožky zůstává vyvážené. 


Jaké jsou výhody přírodního deodorantu?

1) Deodorant bez chemie = bezpečnější volba: Přírodní deodorant neobsahuje ani kapku chemie. Většina konvenčních deodorantů obsahuje škodlivé látky – nejčastěji aluminum (hliník), ale taky parabeny, mastek, chemické vůně, propylen glycol, ftaláty či triclosan. Takové látky působí na organismus a mohou ovlivnit zdraví.

2) Nebrání pocení: Narozdíl od antiperspirantů deodoranty nebrání pocení, které je pro tělo důležité. Tělo se tak čistí a udržuje správnou teplotu orgánů, aby nedošlo k přehřátí organismu. Deodoranty pouze zabraňují zápachu.

3) Nenechává žluté stopy na oblečení: Hlavním viníkem je totiž opět hliník. Žluté stopy vznikají tak, že hliník reaguje s potem. Přírodní deodoranty hliník neobsahují a žlutých stop se tak obávat nemusíte. 

4) Žádné podráždění pokožky: Chemické složení či vůně můžou způsobovat podráždění pokožky v podpaží nebo různé kožní alergie. U přírodních složek žádné podráždění nehrozí. 

5) Dobrý pro vás i pro životní prostředí: Zbytky deodorantu vždy smíváte vodou, čímž se chemické složky můžou dostat do odpadních vod i do přírody. Používáním přírodní varianty deodorantu nic nehrozí vám ani životnímu prostředí. 

 

Na které složky si dát v deodorantech pozor? 

Podívejte se ale na 5 nejčastějších škodlivých látek, které v běžných deodorantech najdete, a zjistěte, proč se jim vyhnout. 

1) Hliník a jeho soli – to je to známé „aluminium“, na které si už všichni při výběru deodorantu dáváme pozor. V deodorantech jej najdeme proto, že snižuje pocení a my tak máme pocit, že se vůbec nepotíme. Proč ho v deodorantech nechceme? Právě proto, že hliník ucpává potní kanálky a zabraňuje pocení. Pocení je ale zdravé a pokud se člověk nepotí, projeví se to jinde. Některé studie navíc ukazují, že právě hliník a jeho sloučeniny pomáhají vzniku rakoviny prsu. Je totiž možné, že podporuje růst rakovinných buněk.

2) Parabeny – v deodorantech (i jiné kosmetice) je najdete, protože jsou to skvělé – a hlavně levné – konzervační látky. Zajistí, aby se kosmetika týden po otevření nezkazila. Proč jsou špatné? Diskutuje se o tom, že parabeny byly nalezeny v 18 z 20 vzorků tkáně u nádorů prsu. Zatím není potvrzeno, zda jsou pro nás škodlivé, nebo ne. 

3) Propylene Glycol – syntetická látka, která zabraňuje vysychání deodorantu. Proč je špatný? Propylen Glycol snadno proniká skrze naši pokožku a dokáže dovnitř „pronést“ další složky, které výrobek obsahuje. Což je problém, pokud jsou v deodorantu i další škodlivé látky a chemikálie. 

4) Triclosansyntetická dezinfekční látka. Na první pohled to zní dobře – dezinfikuje podpaží. Ale podívejme se, proč je špatný. Některé studie ukazují, že se v organismu chová jako hormony a naručuje tak činnost opravdových hormonů. Od r. 2014 je v EU zákaz jeho používání v kosmetice – až na některé výjimky, mezi které patří právě deodoranty, ale taky zubní pasty a ústní vody. 

5) Mastek – přírodní a levná látka, minerál. Jedná se o prášek, který pohlcuje vlhkost. Co však vadí? Ukazuje se, že je pravděpodobně karcinogenní a jedovaný pro dýchací cesty. Mastek může obsahovat vlákna azbestu a když je mezi ingrediencemi ve složení produktu, nemůžeme žádným způsobem zjistit, jestli je obsahuje, nebo ne. Často se však používá, protože je levný. 

Základem přírodních deodorantů jsou másla, esenciální oleje, aloe vera či rostlinný glycerín. Jejich pečující složení zklidňuje podrážděnou pokožku a před zápachem nás ochrání celý den.

Jak se liší deodorant a antiperspirant?

Oba se používají do podpaží, ale působí rozdílně. Antiperspiranty zamezují vzniku potu. Bohužel velmi často k tomu využívají sloučeniny hliníku. Ty ucpou potní žlázy, čímž sníží pocení. Naproti tomu deodoranty procesu pocení nebrání, omezují pouze zápach pomocí vonných složek. 

Proč je pocení důležité?

Pocení je normální, protože tak se tělo samo čistí – vylučuje odpadní látky, udržuje správnou teplotu orgánů, aby nedošlo k přehřátí organismu a vytváří na pokožce ochranný film, který ji chrání před škodlivými vlivy prostředí.


Složení dámského kuličkového deodorantu Honestly pHresh

Chlorid hořečnatý*, hydroxid hořečnatý, čištěná voda, šťáva z listů aloe vera**, vilínový extrakt, rostlinný glycerin, xanthanová guma, extrakt z listů šalvěje, chmelový extrakt, extrakt z růžových květů, extrakt z plodů bergamotu, fenethylalkohol***

*z Mrtvého moře

**Organické
***100% přírodní podle směrnice ISO 9235, přírodní parfemace vyrobená z přírodních extraktů a separátů.
**** Konzervant nahrazující parabeny. Bezpečná alternativa s hodnocením 1 na Skin Deep.
 

Lahvička obsahuje 89 ml deodorantu ve spreji. Při běžném používání stačí cca na 3 měsíce.


 Honestly pHresh – přírodní deodoranty, které opravdu fungují

Značka přírodních deodorantů Honestly pHresh si zakládá na dvou věcech – na kvalitním přírodním složení a na funkčnosti. Ve složení nenajdete hliník, parabeny, ftaláty, glycol, formaldehyd, SLS, minerální oleje, silikony, látky DEA, TEA, MEA, syntetické vůně, umělé barviva ani jedlousodu. Taky netestují své produkty na zvířatech a nepoužívají GMO. 

Hrají si s vůněmi a chtějí, aby deodoranty seděly každému. Proto si můžete vybrat, jestli preferujete tuhý deodorant, kuličkový, krémový nebo ve spreji. A taky z nejrůznějších vůní a ty střídat podle nálady či ročního období. Tak který zkusíte jako první?

přírodní-deodorant-honestly-phresh

 


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Honestly pHresh je výrobcem přírodních deodorantů, které účinně brání proti zápachu, ale zároveň udržují pH kůže v podpaží v rovnováze. Jejich deodoranty jsou díky složení vhodné i pro citlivou pokožku, účinnost je postavená na magnesiu. Pokud jste někdy zkoušeli krémové deodoranty na bázi jedlé sody a vadily vám, zkuste značku Honestly pHresh. Tyto přírodní deodoranty drží a nijak nedráždí.

Jsou bez jedlé sody i hliníku, bez parabenů, bez umělé parfemace i dalších chemických či syntetických látek. Obsahují pouze přírodní ingredience, vonné silice, bylinky, rostlinná másla a oleje. Vyzkoušejte nějaký.