Ekologické zubní kartáčky

Nejprodávanější

12 položek celkem

Cena

89269
189269

Značky

Položek k zobrazení: 12

 

Ekologické zubní kartáčky = stejná funkčnost, milionkrát lepší rozložitelnost

Ekologické zubní kartáčky jsou trefou do černého. Zubní kartáček. Taková běžná věc, bez které se ale neobejdeme. Je zvláštní, že ty nejpotřebnější věci zatěžují životní prostředí víc než cokoliv jiného. Zubní kartáček, dámské hygienické vložky nebo dětské pleny. Tuny odpadu, se kterým si příroda denně neumí poradit.

Naštěstí byl někdo při smyslech a vymyslel ekologičtější variantu. Na pohled ty kartáčky vypadají stejně.

Ptáte se, z čeho jsou tedy ekologické kartáčky vyrobené a jak moc, nebo málo fungují?

Většinou můžete narazit na dvě varianty - bambusový kartáček, který rozeznáte na pohled, nebo kartáček vyrobený z rostlinných materiálů jako je např. kukuřičný škrob, který není od běžných plastů na pohled rozeznatelný. Štetinky najdete buď také bambusové, nebo klasické nylonové. Oboje čistí dobře, míra opotřebení je běžná a hlavně jsou tyto přírodní štětinky poměrně jemné a nedráždí dásně.

Je dřevěný zubní kartáček bezpečný?

Ano, bambusové dřevo se pro účely výroby ekologického zubního kartáčku hodí nejvíce, protože se jedná o rychle rostoucí obnovitelný materiál, který se  v přírodě do pár měsíců rozloží. Další neméně podstatnou vlastností bambusu je, že je tento materiál přirozeně antibakteriální. Proč? Povrch bambusu jednoduše není s životem bakterií kompatibilní, špatně se na něm uchycují a hůře množí.

Kam vyhodit ekologický zubní kartáček?

Nevíte, kam s tím? Vyhodit z okna na domácí kompost, dát to do hnědé popelnice nebo do plastů? Ani jedna varianta není správně. Bambusový zubní kartáček by sice mohl přistát na vašem kompostu, většinou by se s ním ale nic moc nestalo, protože chybí správná míra tepla, vlhka a bakterií. Do hnědé poplenice bambusový kartáček už přijít může.

A kam s těmi kartáčky z rostlinných plastů jako je ten kukuřičný škrob? Ten patří jedině do směsného odpadu.