Klíčení semínek

Nejprodávanější

43 položek celkem

Cena

29390
129390

Značky

Položek k zobrazení: 43

 

Klíčky — mladé výhonky rostlinek — jsou báječnou, zdravou a zábavnou cestou, jak vylepšit téměř každé jídlo

Klíčky — mladé zelené výhonky rostlinek — jsou báječnou, zdravou a zábavnou cestou, jak vylepšit téměř každé jídlo. Hodí se do salátů, na pomazánku, i jako zdobení do polévek. Právě mladé klíčky jsou extrémně bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty a stopové prvky v takovém množství, že je téměř s podivem, že se do tak malé rostlinky vejde.

Nemusíme snad vysvětlovat, že doma vypěstované klíčky jsou levnější, zdravější a radostnější záležitostí, než jednorázové nákupy už naklíčených rostlinek v plastové mističce. Domácí nakličování je tak jednoduché, že to zvládnou i úplní začátečníci a „notoricky neúspěšní zahradníci". O to jednodušší nakličování je, když si pořídíte nakličovadla (misky nebo sklenice), která s pěstováním mladých výhonků pomohou. 

Klíčky mají různou chuť, některá jsou pikantní, jiná sladká či šťavnatá. Je však dobré myslet na to, že ne všechny klíčky rostlinek jsou vhodné k jídlu. Například klíčky melounu honeydew jsou jedovaté. Pokud tedy nepatříte mezi zkušené zahradníky, spolehněte se na náš výběr semínek určených ke klíčení. Jsou nejen „prudce jedlé", ale také kvalitní. Jsou určená přímo ke klíčení, nejsou geneticky modifikované a neošetřené pesticidy. 

Každé jídlo můžete vylepšit extra porcí vitamínů a báječnou chutí klíčků. Díky nakličovadlům budete mít čerstvé klíčky každý den po celý rok.

Nakličování semínek

Zdravou chutnou svačinu s klíčky si můžete dopřávat každý den. Za fotky a videonávod, jak nakličovat, děkujeme youtuberce Surová Dcérka.