Fresh Life Automatické klíčidlo 3000

ZdarmaZdarma
Fresh Life Automatické klíčidlo 3000
4 390 Kč 3 628 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
30.7.2019

Automatické klíčidlo Fresh Life je dokonalým pomocníkem pro všechny, kteří chtějí konzumovat čerstvé klíčky z běžně dostupných obilovin a semen. Automatický systém nakličovadla velmi usnadňuje jejich pěstování, protože Fresh Life se o vše podstatné postará naprosto sám!

Detailní informace

Detailní popis produktu


Klíčidlo Fresh Life 3000 je praktickým pomocníkem pro všechny, kteří chtějí pravidelně konzumovat čerstvé klíčky z běžně dostupných obilovin a semen.


Fresh Life je vesměs automatizovanou obdobou klasických nakličovacích biomisek.

Automatický systém usnadňuje jejich pěstování, protože klíčidlo Fresh Life se o vše podstatné postará samo! Stačí, když spodní nádobu na začátku naplníte vodou a na síto nasypete vybraná semena či luštěniny. Kropící mechanismus se spustí přibližně každých 15 minut, takže klíčky mají neustále bohatý přísun vody. Tímto zavlažováním vám klíčky vyrostou během pěti dnů do velikosti přibližně 8 cm, s párem zelených lístků. V této podobě jsou nejvýživnější! Klíčky jsou tak díky neustálému přísunu vody velmi šťavnaté a vyznačují se mimořádně bohatou a čerstvou chutí. Jsou plné bílkovin, vitamínů, minerálu a potřebných enzymů.


Klíčící souprava Fresh Life obsahuje:

  • víko - zaručuje stabilní vlhké klima, zabraňuje přístupu prachu a vlivu okolního prostředí
  • zavlažovací trysku - pravidelně rotuje a zavlažuje klíčící semena
  • horní tác - odděluje patra klíčících semen
  • dolní tác - odděluje patra klíčících semen
  • klíčící nádobu (průměr 28 cm) - nádoba, ve ketré probíhá samotné klíčení semen
  • nádobu na vodu s pohonnou jednotkou - sběrná nádoba na vodu, ze které čerpá vodu zavlažovací tryska

Suchá semena jsou zásobárnou bílkovin, minerálních látek, stopových prvků, vitaminů a enzymů. Při klíčení semen se tyto látky aktivují a zvyšuje se jejich obsah. Naklíčená semena jsou proto unikátním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek, dostupným po celý rok, chutným a levným.

Naklíčená semena jsou napěchovaná vitamíny, minerálními látkami a zdraví prospěšnými enzymy. Látky, které vznikají při probuzení semen k životu, velmi prospívají lidskému tělu. A v zimě, kdy je o  čerstvé vitamíny nouze (ovoce a zelenina je dlouhým skladováním či umělým dozráváním velmi rychle ztrácí), jsou naklíčená zrna ideální a přitom levnou fintou, jak doplnit vitamíny ve vašem jídelníčku.

Klíčky pro vaši chuť a zdraví

Dostatečnou denní dávku vitaminů a minerálů obsahuje 85 g čerstvých klíčků. Výhodné je pěstovat klíčky především v zimním období, kdy jsou zdroje čerstvého a opravdu kvalitního ovoce a zeleniny omezené. Pokud necháme klíčky před konzumací chvíli na světle, až zezelenají, budou i zdrojem chlorofylu, který v našem těle pohlcuje řadu toxických látek. Také hojivě působí na sliznici a tkáně. Čerstvé klíčky podporují léčbu srdečních a cévních chorob, cukrovky, nadváhy nebo poruch metabolismu. Jsou vynikajícím zdrojem energie pro dospívající mládež, seniory či rekonvalescenty. Výhonky používáme nejlépe syrové, dušením ztrácejí chuť i cenné látky. Velmi dobře se hodí do salátů, pomazánek, na chléb, do hotových polévek nebo jimi zdobíme pokrmy před podáváním. Konzumujeme je i s kořínky a výhonky. Pozor si  musejí dát pouze lidé s alergií na lepek.


Semena vhodné ke klíčení

  1. Skupina (asi pětidenní růstový cyklus) - vojtěška, jetel, jetel luční, ředkev, čínské zelí, brukev, brokolice.
  2. Skupina (dvoudenní až třídenní růstový cyklus) - zelený hrášek, žito, pšenice špalda, pšenice, vyloupaná slunečnice, fazole mungo, pískavice řecké seno, čočka, cizrna, fazole adzuki, sojové boby, kamut a podobné.
  3. Skupina (přibližně osmidenní až čtrnáctidenní růstový cyklus) - slunečnice, pohanka, pšenice, cibule, česnek, zelený hrášek a čočka kvůli dlouhým výhonkům, řepa, červená kapusta, brukev, řeřicha, rukola, barborka jarní a mnoho dalších.

Nakličování semínek

Tento talíř s RAW vegan snackem s naklíčenými semínky si můžete připravit sami. Za fotky a návod, jak nakličovat semínka, děkujeme youtuberce Surová Dcérka.Doplňkové parametry

Kategorie: Klíčidla
Záruka: 2 roky
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Výška: 380 mm
Kruhový průměr: 280 mm
Výkon: 15 W
Hmotnost: 2,5 kg

Představení automatického klíčidla Fresh Life 3000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: