Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml

350 Kč 289 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2019

Praktická sklenice na klíčení semínek. Snadné proplachování semínek. Praktický stojánek...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Sklenice na nakličování je jedním z nejjednodušších způsobů, jak si snadno připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky plné bílkovin, vitamínů, minerálů a enzymů.


Tato naklíčovací sklenice je vyrobena ze zdravotně bezpečného skla. Má speciální šroubovací víčko opatřené síťkou z nerezové oceli, kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů a keramický podstavec pro zachycení přebytečné vody, která ze sklenice odkapává po promývání semen. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun vzduchu a dobré proplachování.

Použité materiály a zaoblený tvar sklenice s velkým hrdlem umožňují její snadné mytí. Díky elegantnímu designu bude sklenice účelným a vkusným doplňkem každé kuchyně.

Co lze s úspěchem klíčit?

Prakticky jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin, vyjma semen řeřichy a rukoly. Semena musí být celá, nepoškozená a neloupaná. Používejte semena na klíčení v nejvyšší možné kvalitě.

Jednoduchý návod klíčení semen

První den: vložte semena do sklenice, našroubujte víčko, zalejte dostatečným množstvím vody minimálně do 3/4 nádoby a nechte namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou, obraťte sklenici dnem vzhůru a několikrát protřepejte, aby vytekla všechna voda. Umístěte sklenici na kovový stojánek šikmo víčkem dolů. Díky tomu bude moci přebytečná voda odkapat na keramickou misku podstavce. Sklenice by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20°C mimo dosah přímého světla a zdroje tepla.

Další dny: semena je potřeba pravidelně promývat, aby se namočila a rychle klíčila. Pro zavlažení semen není nutné odstraňovat víčko ze sklenice. Sklenici naplňte přes sítko vodou a po 1–2 minutách vodu vylejte. Pak sklenici umístěte zpět na keramický podstavec. Promývání semen opakujte pravidelně nejméně 2x denně (ráno a večer) a vždy, když se bude zdát, že semena v lahvi vysychají, a to až do sklizení hotových klíčků. Tak jako první den, vždy při promývání opatrně protřepejte sklenici.

Sklizeň: rychlost růstu klíčků závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semena a okolní teplotě. Klíčky vyjměte ze sklenice a nejlépe ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí. Před konzumací semena vždy propláchnete vodou.

Použití naklíčených výhonků

Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení pečiva nebo hotových pokrmů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.

Sklenice na klíčení Zdravý den

Tento talíř s RAW vegan snackem s naklíčenými semínky si můžete připravit sami. Za fotky a návod, jak nakličovat semínka, děkujeme youtuberce Surová Dcérka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klíčidla
Záruka: 2 roky
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Objem nádoby: 700 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml
4
HS Avatar autora | 5.4.2018
Díky této sklenici je klíčení opravdu snadné. Je by bylo super, kdyby bylo ke sklenici dodáváno ještě i neděravé víčko, se kterým by bylo snadnější proplachování.
Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml
5
M Avatar autora | 24.1.2018
Šikovná věc. Doporučuji :)
Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml Zdravý den Sklenice na klíčení se stojánkem 700 ml
5
Avatar autora | 28.12.2017
Sklenice je super, plánujeme pořídit ještě jednu.