Kokos


Exotický zázrak jménem kokos

Kokosová šťáva uvnitř kokosu je skvělým letním osvěžením, kokosové mléko se používá na vaření a sušený kokos je výborný v pečení či exotických jídlech. Pro nás Čechy je to exotická potravina, která se kdysi objevovala jen na Vánoce. Dnes si jej ale můžeme pořídit i častěji – a měli bychom. Je výborný na trávení i na srdce či štítnou žlázu.

Proč jíst kokos?

Říká se, že kokos posiluje mentální schopnosti, což můžete otestovat na sobě. Kokos vám však pomůže s ochranou před viry, infekcemi či bakteriemi a je skvělý při problémech se srdcem, s trávením nebo štítnou žlázou. 

Co obsahuje strouhaný kokos nebo kokosové chipsy?

Kokos obsahuje ze všech ořechů nejvíce kokosových tuků. Dále nám dodá minerální látky – draslík, železo, fosfor, hořčík, zinek i mangan. 

Do čeho se hodí?

Kokos je výborný do pečení i vaření. Přidává se do domácích granol, kaší, koláčů, buchet i cukroví. Na druhou stranu je výborný také v exotických jídlech, kterým tak dodává šmrnc.

Velmi oblíbený je také kokosový olej – v článku Kokosový olej: 15 + 1 triků, které zaručeně neznáte si přečtěte, na co všechno ho můžete využít.