Kokosový olej

Nejprodávanější

10 položek celkem

Cena

39990
139990

Značky

Položek k zobrazení: 10

 

Extra panenský kokosový olej – zázrak v kuchyni, na tělo i vlasy

Kokosový olej se vyrábí z ručně sbíraných kokosových ořechů. Kokosová dužina se po jemném osekání rozprostře na slunci, aby se vysušila. Pak se z dužiny za studena lisuje olej té nejvyšší kvality.

Jak použít kokosový olej v kuchyni?

Kokosový olej je odolný i při vysokých teplotách a nepřepaluje se. Proto je ideální na smažení – třeba palačinek nebo lívanců – a restování zeleniny do exotických jídel. V exotických pokrmech hraje často prim. 

Kokosák na vlasy, na obličej, na vlasy, na zuby...

Kromě toho, že kokosový olej dodává jídlům šmrnc, může dodat šmrnc i vám. Jak? Zkuste si z něj udělat masku na vlasy – dodá jim hydrataci, pomůže roztřepeným konečkům i pokožku hlavy (a může vám pomoci v boji proti lupům). Pokud si budete čistit zuby kokosákem, po čase je budete mít bělejší – poté, co si večer vyčistíte zuby zubní pastou, vyčistěte si je ještě jednou právě kokosákem. Sami uvidíte. :-) 

Kokosák můžete používat různě – jako tělové mléko, jako pomádu na rty, jako šetrné odličovadlo... Přečtěte si článek: Kokosový olej: 15 + 1 triků, které zaručeně neznáte. Najdete tam všechny triky, které by se vám mohly hodit.