L´equip Lis na olej Yden CI + doprava ZDARMA + konopné semínko 500g ZDARMA

Značka: L'Equip
10 490 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
25.2.2022

Připravte si díky lisu Yden CI vždy čerstvý prvotřídní domácí olej. U přístroje oceníte pohodlné ovládání, snadné čištění a výbornou výtěžnost...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Dopřejte si domácí přírodní panenský olej z lisu YDEN CI. Dostane Vás čerstvost a lahodná chuť takovéhoto oleje.


11111  

U nás dostanete klisu na olej Yden CI loupané konopné semínko 500g

ZDARMA jako dárek.


Přírodní panenské za studena lisované oleje můžete nyní ze semínek a ořechů jednoduše díky lisu Yden připravit v pohodlí Vašeho domova.

Přírodní panenské za studena lisované oleje jsou mimořádně zdravé, mají lahodnou chuť i vůni. Oleje si zachovávají přírodní živiny a esenciální tuky, jsou naprosto čerstvé a nezoxidované. Prostě úžasné, přesně jak je vymyslela příroda. A lis na olej Yden CI? Čistý a moderní design, velice snadné ovládání i čištění, tichý chod a vysoká výtěžnost oleje. Vaše pokrmy, saláty, omáčky a dresinky díky výtečným domácím olejům získají zcela nový rozměr!

yden_lis_na _olejHlavní přednosti lisu na olej Yden CI

 • jednoduché ovládání jedním tlačítkem bez nutnosti nastavování
 • bezpečnostní pojistka a automatické jištění proti přetížení a přehřátí
 • automatické vypnutí, jakmile v násypce dojdou suroviny
 • odolné materiály s dlouhou životností, bezproblémový provoz
 • čistý a moderní design, kterým spotřebiče CI vynikají nad ostatní
 • jednoduché sestavení i čištění ve dvou krocích, úspora času
 • čerstvý domácí olej z rozmanitých semínek či ořechů

Různé druhy olejů, mají širokou škálu výživných látek a benefitů

Oleje z rozličných surovin obsahují různé prospěšné látky pro naše zdraví. Nyní máte možnost zjistit, jak Vám mohou jednotlivé druhy oleje pomoci při řešení zdravotních problémů či jiných výživových nedostatků.

 • Semínka slunečnice – vhodné jako prevence cévních chorob a různých nemocí, které přicházejí se stářím. Slunečnicové oleje jsou bohaté na fytosteroly. Doporučujeme použít do zeleninových pokrmů a míchaných směsí.
 • Semínka Perilla – bohaté na omega 3 mastné kyseliny, dobré pro tepny a ke snížení cholesterolu. Použití v zeleninových pokrmech, různých salátech a lehkých jídlech.
 • Vlašské ořechy – nižší kalorie, podporují cirkulaci krve. Použití do dresinků na saláty, na lehké zeleninové pokrmy, míchané směsi nebo grilované pokrmy.
 • Lněné semínka – omega 3 mastné kyseliny a lignany (vyrovnávají ženské hormony a jsou vhodné zejména pro ženy během menopauzy). Použití v salátech.
 • Piniové oříšky – nižší kalorie výhradně na bázi rostlinných olejů, jsou dobré pro cirkulaci krve. Použití na dresinky salátů, lehká zeleninová jídla, míchané pokrmy, grilované pokrmy.
 • Konopná semínka – je bohaté na proteiny, polynenasycené mastné kyseliny, omega 6 a omega 3 mastné kyseliny a nerozpustné vlákniny. Je dobrým zdrojem tokoferolů, antioxidantů a vitamínu E.

Domácí panenské za studena lisované oleje


Snadné používání lisu na olej Yden CI

Lis má jednoduchý systém obsluhy a snadno se čistí i udržuje. Při následném lisování rozdílných surovin stačí hřídele a síto jednoduše otřít hadříkem. Po ukončení veškerého lisování se odstraní zbylé usazeniny. Celý proces čištění je otázkou minut.

Vaše bezpečnost především

Lis na olej CI by Yden má pojistku a pracuje pouze tehdy, když jsou všechny díly a víko násypky pevně na svém místě. V případě, kdy není přístroj správně sestaven, nelze lis spustit. Přístroj se automaticky zastaví v situaci, kdy dojde k přehřátí či přetížení anebo jakmile je násypka bez surovin.


 

TIPY na výrobu domácího oleje

 
 
 • Používejte jen suché suroviny.

K získání optimálního množství olejů prosím používejte suché (nemáčené) suroviny. Suroviny s vlhkostí přes 10% můžou vést k neoptimálnímu výsledku lisování. Doporučujeme sušení mokrých surovin v sušičce nebo troubě.

 • Nechte vylisovaný olej usadit po dobu 15 – 30 minut.

Čerstvě lisované oleje jsou zpočátku obvykle neprůhledné / matné a mírně pěnivé. Sedimentace do čistoty obvykle trvá po dobu 15 – 30 minut. Pěnivé povrchy čerstvě lisovaných olejů jsou běžné a nejsou na závadu.

 • Uchovávejte olej v tónovaných lahvích nebo sklenicích.

Aby se zabránilo rychlému žluknutí oleje, doporučujeme jej uložit do tmavých skleněných lahví, jako prevenci poškození oleje slunečním světlem. Uchovávejte láhve s oleji v chladu nebo při teplotě pod 20 °C.

 • Výtěžnost oleje se může lišit podle kvality a stáří surovin.

Berte prosím na vědomí, že různé suroviny mají různou výtěžnost.

 

 


Jak postupovat při lisování olejů

 1. Podle typu oleje vyberte suroviny, které chcete extrahovat. 
 2. Připravte si seznam potravin, které potřebujete k výrobě určitého množství oleje. Ořechy a semena mohou být uchovány dlouhodobě. Z důvodů šetření nákladů vyzkoušejte nakupování surovin ve větším množství. 
 3. Nakrájejte či nadrťte ingredience, které potřebují řezání nebo dělení. Suroviny, které jsou větší než arašídy je nutné před lisováním rozdělit na menší kousky. Mokré nebo vlhké suroviny je třeba před extrahováním olejů dokonale vysušit. K odstranění přebytečné vlhkosti pro vyšší olejovou výtěžnost použijte troubu nebo například infra sušičku Yden
 4. Nyní můžete začít s lisováním olejů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lis na olej
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Příkon: 650 W
Výtěžnost : max 50 %
Váha: 4,3 kg
Kapacita: 2 kg/h
Materiál hřídele: nerezová ocel
Doba provozu: 30 minut
Rozměry (základna x výška): 180 x 300 x 350 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: