Lunacup Menstruační kalíšek meruňkový velký

Značka: Lunacup
590 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
31.12.2021

Menstruační kalíšek Lunacup je z hypoalergenního silikonu platinové kvality. Má anatomický tvar, uvnitř je hladký a má plochou stopku, která nepřekáží a za kterou se kalíšek snadno vyjímá. Naučit se s menstruačním kalíškem je snazší, než si myslíte. 

Co je v balení? Meruňkový menstruační kalíšek, látkový pytlíček, sterilizační sáček a návod k použití.

Větší velikost – pro ženy starší 30 let a ty, už rodily vaginální cestou.         

NOVÝ MODEL Lunacup českého kalíšku patří mezi TOP oblíbené kalíšky u nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu


Nesnažte se změnit to, že menstruujete. Změňte to, jak se při menstruaci cítíte

Naučit se používat menstruační kalíšek je snazší, než si myslíte. Pamatujete, jak jste poprvé používala tampon? Nemohla jste si vybrat, jestli ho chcete, nebo ne. Prostě jste ho i přes své obavy použila. A vidíte, dnes ho používáte jako úplně běžnou věc. S menstruačním kalíšek je to úplně stejné. Stačí ho jednou vyzkoušet a budete vědět, že zpátky už nechcete. 


 

Jedinečné přednosti menstruačního kalíšku Lunacup. Co je jinak a lépe?

 1. Zesílený okraj. Vršek kalíšku má zesílený okraj pro jeho pevné přilnutí ke sliznici, které zajišťuje, že kalíšek neproteče.
 2. Anatomický tvar. Pečlivě navržený tvar kalíšku pro jeho maximální přizpůsobení ženskému tělu.
 3. Silikon platinové kvality. Kalíšky jsou z druhu lékařského silikonu, který získal nejpřísnější zdravotní certifikaci. Silikon je velmi jemný s optimálním poměrem tuhost vs. měkkost. Je pružný a má tvarovou paměť.
 4. Čtyři otvory. Oproti stávajícím dvou dírkám přibyly dvě další pro snadnější uvolnění podtlaku.
 5. Objemové rysky. Kalíšky obsahuje objemové rysky pro měření síly menstruace.
 6. Vroubky. Spodní vroubkovaná část pro snadnější manipulaci a snadné vyjmutí.
 7. Promyšleně navržená stopka. Plochá a příjemná stopka s kosočtvercovým tvarem pro snadný úchyt. Velmi jemná a ohebná, není v těle vůbec cítit.

 


JAKÝ JE MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK LUNACUP  |  ROZMĚRY  |  VÝHODY MENSTRUAČNÍHO KALÍŠKU  |  JAK VYBRAT VELIKOST  |  JAK ZAVÉST KALÍŠEK  |  RECENZE A TIPY  |  ZNAČKA LUNACUP


Menstruační kalíšek Lunacup – kalíšek, který si zapamatuje tvar

Menstruační kalíšek Lunacup se vyrábí v Číně, ale pozor, není to jeden z těch levných a nekvalitních čínských kalíšků. Vyrábí se z velmi jemného lékařského silikonu platinové kvality. Zdravotní nezávadnost dosvědčují certifikáty a testy SZÚ ČR. Je hladký, měkký, pružný a zapamatuje si váš tvar. Základní je zvoneček a seženete ho v bílé, růžové nebo fialové.

VĚTŠÍ VELIKOST      3 BAREVNÁ PROVEDENÍ      ZE SILIKONU      Z ČÍNY      5–10 LET

Funguje stejně dobře jako vložky či tamponyjen je pohodlnější a chrání životní prostředí. Protože když ho používáte, neprodukujete žádný odpad. Kalíšek vždy vymyjete a můžete ho použít znovu. To je fajn, nebo ne?

Můžete si vybírat ze 2 velkostímenší pro ženy do 30 let a ty, které ještě nerodily, a větší pro ženy po porodu a starší 30 let. Záruka je 5 a životnost 10 let.

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

Jaká je velikost menstruačního kalíšku Lunacup?

 Délka kalíšku:     50 mm
 Šířka kalíšku:  45 mm
 Délka stopky:  20 mm
 Celkový obsah:   30 ml
 

5 důvodů, proč jsou menstruační kalíšky tak oblíbené

1) Menstruační kalíšek je pohodlný – ani nejcitlivější ženy ho vůbec necítí. Můžete běhat, hrát tenis, nebo dokonce plavat – kalíšek drží na svém místě a nevíte o něm.

2) Vydrží až 12 hodin – ano, záleží na síle vaší menstruace, ale většině žen stačí kalíšek vylívat 2× denně – ráno a večer ve sprše.

3) Nezapáchá – protože menstruační krev nezapáchá. Ten zápach, který znáte, se tvoří kombinací srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží. Proto ani nezapáchá.

4) Neexistuje riziko alergické reakce ani infekce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla, třeba při operacích. Při používání kalíšku ani nehrozí syndrom toxického šoky, který se může objevit při používání tamponů.

5) Menstruační kalíšek je ekologický – víte, kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace? Zkuste si to představit – a 1 kalíšek vám může vydržet až 10 let.


Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

O tom, co vše má na správnou velikost menstruačního kalíšku vliv, si můžete přečíst v podrobném článku. Podívejte se na základní rozlišení:

 • Menší velikost kalíšku
  Je vhodná pro mladé dívky, bez sexuálních zkušeností nebo ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

 • Větší velikost kalíšku
  Je vhodná pro starší ženy, ženy po porodu přirozenou cestou a ženy se silnější menstruací.
 
Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

Jak zavést menstruační kalíšek LadyCup?

Jednoduchý návod? Tady je:

1) Vyvařte si kalíšek v hrnci, nebo jej sterilizujte pomocí sterilizačního vajíčka či kelímku.

2) Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu.

3) Umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. 

A vyndávání? Jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte.

Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Pokud vám jednoduchý návod nestačí, přečtěte si podrobný návod v článku Jak zavést menstruační kalíšek.


Přečtěte si nejlepší články o menstruačních kalíšcích:

Podívejte se na video recenzi od Shopaholic Nicol nebo od Svět podle Lu.


Menstruační kalíšek Lunacup – menstruace bez limitů

Menstruace bez limitů je heslo značky Lunacup. Jejich cílem je usnadnit ženám menstruaci, jak jen to půjde, a proto vytvořili menstruační kalíšek, který bude sedět všem, bude jim pohodlný a nebude protékat. Kalíšek Lunacup má proto anatomický tvar – který se umí přizpůsobit. Zesílené horní okraje pro pevné přilnutí a hladký vnitřek, aby se dobře vyplachoval. V Lunacup si dali záležet i na stopce – ta je plochá, aby nepřekážela a zároveň aby se kalíšek snadno vyjímal. 

Naučit se používat kalíšek je snazší, než si myslíte. Opravdu. Zkuste to samy.

kalisek-lunacap-menstruace-bez-limitu


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Lunacup je česká značka kvalitních menstruačních kalíšků. Posledních 5 let strávili zkoumáním a vylepšováním každého detailu, který se ženám nezdál nebo který by si přály změnit. Výsledkem jsou nové modely s novými krásnými barvami a především s naprosto vychytanou funkčností.

Na co se můžete těšit? Na silnější hrdlo pro menší riziko protékání, na jednodušší vyjmutí díky více otvorům v horní části i na jemnou a velice ohebnou subtilní stopku, která není v těle vůbec cítit.

Lunacup menstruační kalíšky jsou z lékařského silikonu KEG-2003H platinové kvality, který získal nejpřísnější zdravotní certifikaci. Užijte si své dny a vyberte si k tomu šikovného a krásného pomocníka!