Menstruační kalíšek Diva cup velikost 1 barva čirá

Kód: 1351
Značka: Diva Cup
750 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.3.2020

Menstruační kalíšek Diva Cup je z lékařského silikonu nejvyšší kvality, z Kanady. Diva Cup patří mezi měkčí kalíšky, je čirý a vydrží až 10 let.

Bavlněný sáček na uchování mimo menstruaci zdarma.

Menší velikost – pro ženy pod 30 let a ty, které ještě nerodily

Detailní informace

Detailní popis produktu


S kalíškem Diva Cup bojujeme za pohodlnější menstruaci

Naučit se používat menstruační kalíšek je snazší, než si myslíte. Je to téměř stejné jako používání tamponu – a hlavně je to o zvyku. Na vložky ani tampony jste si taky zvykla, tak proč by to mělo být s kalíškem jinak? Ženy, které používají kalíšek, se k vložkám ani tamponům už vrátit nechtějí. Je totiž pohodlnější, spolehlivější, ekologičtější i finančně výhodný. 


JAKÝ JE MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK DIVA CUP  |  ROZMĚRY  |  VÝHODY MENSTRUAČNÍHO KALÍŠKU  |  JAK VYBRAT VELIKOST  |  JAK ZAVÉST KALÍŠEK  |  RECENZE A TIPY  |  ZNAČKA DIVA CUP

menstruacni-kalisek-diva-cup


Představte si, že budete během menstruace v pohodě...

Menstruační kalíšek Diva Cup je z Kanady, je z lékařského silikonu nejvyšší kvality a je vůbec prvním menstruačním kalíškem, který byl ze silikonu vyroben. Proto ho rádi označujeme za silikonového průkopníka. Patří mezi měkčí kalíšky a dodává se s originálním bavlněným sáčkem. Kalíšek má z vnější strany rýhy, které umožní snazší uchopení a vyjmutí, zároveň má dutou stopku, kterou si můžete zastřihnout tak, aby vám vyhovovala. 

MENŠÍ VELIKOST      MĚKČÍ KALÍŠEK      Z LÉKAŘSKÉHO SILIKONU      Z KANADY      10 LET

Funguje stejně dobře jako vložky či tamponyjen je pohodlnější a chrání životní prostředí. Protože když ho používáte, neprodukujete žádný odpad. Kalíšek vždy vymyjete a můžete ho použít znovu. To je fajn, nebo ne?

Můžete si vybírat ze 2 velkostí – menší pro ženy do 30 let a ty, které ještě nerodily, a větší pro ženy po porodu a starší 30 let. Životnost je 10 let. Kalíšek Diva Cup neobsahuje latex, plasty, PVC, akryláty, BPA, ftaláty, elastomery, polyethyleny ani žádná umělá barviva.

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

Jaká je velikost menstruačního kalíšku Diva Cup?

 Délka kalíšku bez stopky:     57 mm
 Šířka kalíšku:  41 mm
 Délka stopky:  13 mm
 Celkový obsah:   20–30 ml
 

5 důvodů, proč jsou menstruační kalíšky tak oblíbené

1) Menstruační kalíšek je pohodlný – ani nejcitlivější ženy ho vůbec necítí. Můžete běhat, hrát tenis, nebo dokonce plavat – kalíšek drží na svém místě a nevíte o něm.

2) Vydrží až 12 hodin – ano, záleží na síle vaší menstruace, ale většině žen stačí kalíšek vylívat 2× denně – ráno a večer ve sprše.

3) Nezapáchá – protože menstruační krev nezapáchá. Ten zápach, který znáte, se tvoří kombinací srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží. Proto ani nezapáchá.

4) Neexistuje riziko alergické reakce ani infekce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla, třeba při operacích. Při používání kalíšku ani nehrozí syndrom toxického šoky, který se může objevit při používání tamponů.

5) Menstruační kalíšek je ekologický – víte, kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace? Zkuste si to představit – a 1 kalíšek vám může vydržet až 10 let.


Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

O tom, co vše má na správnou velikost menstruačního kalíšku vliv, si můžete přečíst v podrobném článku. Podívejte se na základní rozlišení:

  • Menší velikost kalíšku
    Je vhodná pro mladé dívky, bez sexuálních zkušeností nebo ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

  • Větší velikost kalíšku
    Je vhodná pro starší ženy, ženy po porodu přirozenou cestou a ženy se silnější menstruací.
 
Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

Jak zavést menstruační kalíšek Diva Cup?

Jednoduchý návod? Tady je:

1) Vyvařte si kalíšek v hrnci, nebo jej sterilizujte pomocí sterilizačního vajíčka či kelímku.

2) Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu.

3) Umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. 

A vyndávání? Jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte.

Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Pokud vám jednoduchý návod nestačí, přečtěte si podrobný návod v článku Jak zavést menstruační kalíšek.


Přečtěte si nejlepší články o menstruačních kalíšcích:


Diva Cup – zbavte se nepohodlí během menstruace

Příběh menstruačního kalíšku Diva Cup začíná nespokojeností jedné kanadské puberťačky. Jmenovala se Francine, která se každý měsíc stresovala, jestli jí vložky nebo tampony neprotečou. Navíc jí připadaly nehygienické a nepohodlné. A začala hledat jiné možnosti...
 
O mnoho let později, kdy zvyšovala povědomí o menstruačních kalíšcích a prodávala různé značky a bojovala za nehygieničnost a nekomfortnost vložek a tamponů, se už společně se svou dcerou rozhodla navrhnout vlastní kalíšek. A povedlo se. Jako první použila jako materiál silikon – vznikl Diva Cup. Diva označuje původně mocnou, silnou a talentovanou ženu. Samotný název tak chce zvýšovat sebevědomí každé ženy a podpořit ji, aby změnila svou rutinu a udělala něco pro své zdraví a pohodlí.  

 


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Diva Cup je australská značka menstruačních kalíšků z kvalitního silikonu a propracovaným ergonomickým tvarem. Zakladatelka Francine už jako puberťačka byla každý měsíc nespokojená s průběhem své menstruace. Musela se vypořádat s nepříjemnými a neosobními dámskými hygienickými potřebami, které jí pravidelně znepříjemňovaly život. Den, kdy narazila na menstruační kalíšky, se splnil její sen. O mnoho let později si splnila sen ještě větší - po několika letech prodeje menstruačních kalíšků navrhla své vlastní - Diva Cup.

Dnes každé ráno nadšeně vstává a nemůže se dočkat, až s tímto konceptem seznámí další mladé dívky a ženy, které hledají nejen příjemnější menstruační pomůcky, ale také nové a lepší spojení se svým cyklem.