Lunette Menstruační kalíšek model 1 Violet

Značka: Lunette
750 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
18.3.2022

Menstruační kalíšek Lunette je ideální pro mladé ženy se slabší a normální menstruací. Kalíšek je z lékařského silikonu, z Finska a můžete jej používat 10–15 let

K tmavě růžovému kalíšku Lunette dostanete i bavlněný pytlíček na uchování. 

Model 1 = menší velikost: pro ženy mladší než 30 let, ženy, které ještě nerodily, i ty před prvním sexem.

          

Detailní informace

Detailní popis produktu


Komfort během první dívčí menstruace i té poslední

Nepohodlné vložky i tampony můžete hodit do koše. Menstruační kalíšek Lunette vám padne jako ulitý, vůbec ho neucítíte a že by protekl? O to se také nemusíte obávat, na kalhotkách neuvidíte ani kapičku. A vydrží vám až 15 let.


JAKÝ JE MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK LUNETTE  |  ROZMĚRY  |  VÝHODY MENSTRUAČNÍHO KALÍŠKU  |  JAK VYBRAT VELIKOST  |  JAK ZAVÉST KALÍŠEK  |  JAK SKLÁDAT KALÍŠEK  |  RECENZE A TIPY  |  ZNAČKA LUNETTE

lunette-menstruacni-kalisek-model-1-violet-1-


Lunette berte jako synonymum pohodlné menstruace – bez stresu z protečení

Menstruační kalíšek Lunette se vyrábí z lékařského silikonu na severu, ve Finsku. Má kónický tvar a z vnější strany jsou rýhy, aby se dal lépe uchopit, ale zevnitř je zcela hladký. Spodní část je o něco měkčí – vyndávání a rušení podtlaku je tak snazší. Na stopce jsou také zářezy a je celkem pružná. Většině žen délka nevadí, ale dá se pohodlně zkrátit. 

Z LÉKAŘSKÉHO SILIKONU      MENŠÍ VELIKOST      Z FINSKA      SNADNÉ VYTAHOVÁNÍ A ČIŠTĚNÍ      10–15 LET

Funguje stejně dobře jako vložky či tamponyjen je pohodlnější a chrání životní prostředí. Protože když ho používáte, neprodukujete žádný odpad. Kalíšek vždy vymyjete a můžete ho použít znovu. To je fajn, nebo ne?

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

Jaká je velikost menstruačního kalíšku Lunette velikost 1?

 Délka kalíšku:     47 mm
 Šířka kalíšku:  41 mm
 Délka stopky:  25 mm
 Celkový obsah:   20 ml
 

5 důvodů, proč jsou menstruační kalíšky tak oblíbené

1) Menstruační kalíšek je pohodlný – ani nejcitlivější ženy ho vůbec necítí. Můžete běhat, hrát tenis, nebo dokonce plavat – kalíšek drží na svém místě a nevíte o něm.

2) Vydrží až 12 hodin – ano, záleží na síle vaší menstruace, ale většině žen stačí kalíšek vylívat 2× denně – ráno a večer ve sprše.

3) Nezapáchá – protože menstruační krev nezapáchá. Ten zápach, který znáte, se tvoří kombinací srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží. Proto ani nezapáchá.

4) Neexistuje riziko alergické reakce ani infekce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla, třeba při operacích. Při používání kalíšku ani nehrozí syndrom toxického šoky, který se může objevit při používání tamponů.

5) Menstruační kalíšek je ekologický – víte, kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace? Zkuste si to představit – a 1 kalíšek vám může vydržet až 10 let.


Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

O tom, co vše má na správnou velikost menstruačního kalíšku vliv, si můžete přečíst v podrobném článku. Podívejte se na základní rozlišení:

  • Menší velikost kalíšku
    Je vhodná pro mladé dívky, bez sexuálních zkušeností nebo ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

  • Větší velikost kalíšku
    Je vhodná pro starší ženy, ženy po porodu přirozenou cestou a ženy se silnější menstruací.
 
Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

Jak zavést menstruační kalíšek Lunette?

Jednoduchý návod? Tady je:

1) Vyvařte si kalíšek v hrnci, nebo jej sterilizujte pomocí sterilizačního vajíčka či kelímku.

2) Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu.

3) Umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. 

A vyndávání? Jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte.

Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Pokud vám jednoduchý návod nestačí, přečtěte si podrobný návod v článku Jak zavést menstruační kalíšek.


Jak skládat menstruační kalíšek? Podívejte se na video a vybere si způsob, který pro vás bude nejsnadnější. 


Přečtěte si nejlepší články o menstruačních kalíšcích:


Menstruační kalíšky Lunette – jednoduchost a komfort

Heli Kurjanen si pro sebe v roce 2004 koupila první menstruační kalíšek. A byla nadšená. Vymyslela, jak by mohl být kalíšek ještě lepší. Takový, který jí bude 100% sedět. Tak v roce 2005 vznikla značka Lunette, která má dnes zastoupení i u nás, v celé Evropě, USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Finské kalíšky Lunette sází na kónický tvar, který krásně koresponduje s tvarem ženského těla. Stopka je plná a rovná se zářezy ke snadnějšímu uchopení. Rýhy jsou taktéž na spodní části kalíšku, protože při vyndávání je nutné kalíšek v této části zmáčknout a zrušit tak podtlak. Lunette je finská jednička. Jen si vybrat barvu... 

„Když mi kalíšek přišel domů, těšila jsem se na první menstruaci. Všude jsem četla, jaký je to zázrak, a byla jsem nadšená, že už nebudu muset používat vložky ani tampony. Kalíšek byl fajn, ale občas trošku protékal. Ale já to nevzdala a zkoušela jinak skládat, jinak vkládat – a opravdu, chtělo to jen cvik. Teď už neprotéká a já jsem maximálně spokojená.“
 
menstruační-kalíšky-lunette

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Lunette jsou finské menstruační kalíšky. V roce 2004 si Heli ve Finsku koupila první menstruační kalíšek. Byla z něj naprosto nadšená. Objevila na něm pár drobností, které by ráda změnila. A proto už v roce 2005 se začaly prodávat její kalíšky Lunette. Jsou z kvalitního silikonu a s velice příjemným ergonomickým tvarem.

Jak se menstruační kalíšky Lunette liší od dalších na trhu? Tyto kalíšky mají dírky v horní části položené výše než je tomu u ostatních. To umožňuje více využít objem celého kalíšku. Tyto dírky jsou také o něco větší, než je běžné, a proto dochází méně k jejich ucpávání.

Menstruační kalíšek vám vydrží roky. Je skvělý přes den, na noc i při sportování. Žádný nepříjemný pocit, podráždění nebo odpad navíc. O kalíšku uvnitř vůbec nevíte, jelikož se bez problémů přizpůsobí. Užijte si své dny a vyberte si k tomu šikovného a krásného pomocníka!