Merula Menstruační kalíšek Mermaid

750 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
18.3.2022

Menstruační kalíšek Merula je z certifikovaného lékařského silikonu, z Německa. Hodí se pro ženy se silnou menstruací, protože pojme až 38 ml menstruační krve. Kalíšek je modrý, včetně bavlněného pytlíčku a vydrží až 10 let.  

Ideální pro ženy s nízkým čípkem, „žebříček“ můžete zkrátit, jak je libo. 

Pouze 1 velikost – kulovitý tvar se každé perfektně přizpůsobí.  

Detailní informace

Detailní popis produktu


Jaká velikost? Žádný stres, Merula sedne každé

Menstruační kalíšek Merula má jen jednu velikost – univerzální. Je kratší a tím pádem ideální pro ženy s nízkým čípkem, navíc je širší. Obáváte se, že na vás bude moc velký? Nemusíte – menším ženám se přizpůsobí. Může se po zavedení trošku promáčknout, ale ani tak neproteče a drží jak přibitý. 


JAKÝ JE MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK MERULA  |  ROZMĚRY  |  VÝHODY MENSTRUAČNÍHO KALÍŠKU  |  JAK POZNAT NÍZKÝ ČÍPEK  |  JAK ZAVÉST KALÍŠEK  |  RECENZE A TIPY  |  ZNAČKA MERULA

menstruační-kalíšky-merula-pro-nizky-čípek


Menstruační kalíšek Merula – univerzál pro nízký čípek

Menstruační kalíšek Merula je z certifikovaného lékařského silikonu a vyrábí se v Německu. Má úplně odlišný tvar než všechny ostatní kalíšky. Proč? Právě proto, aby seděl úplně všem. Není moc dlouhý, takže je ideální pro ženy s nízkým čípkem. Navíc je širší a pojme až 38 ml menstruační krve. Tím pádem sedí ženám se silnější menstruací. A ty nejmenší ženy? Těm se jednoduše přizpůsobí. Po zavedení se může trošku promáčknout, ale to je v pořádku a ani tak neprotéká. Žebříček menstruačního kalíšku si můžete jednoduše zkrátit a přizpůsobit tomu, co je vám pohodlné. 

UNIVERZÁLNÍ VELIKOST      PRO NÍZKÝ ČÍPEK      Z LÉKAŘSKÉHO SILIKONU      Z NĚMECKA      10 LET

Funguje stejně dobře jako vložky či tampony, je pohodlný a chrání životní prostředí. Protože když ho používáte, neprodukujete žádný odpad. Kalíšek vždy vymyjete a můžete ho použít znovu. To je fajn, nebo ne?

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin, podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

Jaká je velikost menstruačního kalíšku Merula?

 Průměr horního okraje:     40 mm
 Průměr v nejširší části:  46 mm
 Celkový obsah:  38 ml
 Délka kalíšku bez žebříčku:   39 mm
 Délka kalíšku s jednou příčkou   50 mm
 Délka kalíšku se dvěma příčkami   61 mm
 Délka kalíšku se třemi příčkami  72 mm
 

5 důvodů, proč jsou menstruační kalíšky tak oblíbené

1) Menstruační kalíšek je pohodlný – ani nejcitlivější ženy ho vůbec necítí. Můžete běhat, hrát tenis, nebo dokonce plavat – kalíšek drží na svém místě a nevíte o něm.

2) Vydrží až 12 hodin – ano, záleží na síle vaší menstruace, ale většině žen stačí kalíšek vylívat 2× denně – ráno a večer ve sprše.

3) Nezapáchá – protože menstruační krev nezapáchá. Zápach se tvoří kombinací srážení krve a chemie, kterou obsahují některé vložky a tampony. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží, proto ani nezapáchá.

4) Neexistuje riziko alergické reakce ani infekce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla, třeba při operacích. Při používání kalíšku ani nehrozí syndrom toxického šoku.

5) Menstruační kalíšek je ekologický – víte, kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace? Zkuste si to představit – a 1 kalíšek vám může vydržet až 10 let.


Merula – menstruační kalíšek pro nízký čípek

Co je to nízký čípek?

Děložní čípek vypadá jako kulička hroznového vína a jeho tvrdost se proměňuje na základě fáze menstruačního cyklu. Nízký čípek je níže položený a můžete si jej samy nahmatat.

Jak poznám, že mám nízký čípek?

Nejlépe vám to zase sdělí váš gynekolog, ale můžete si ho nahmatat i samy. Nic jiného v pochvě nemáte, takže pokud prstem něco nahmatáte, bude to děložní čípek. Zkuste odhadnout, jak hluboko se od poševního vchodu nachází. Pokud je to méně než 5 cm, jedná se o nízký čípek. 


Jak zavést menstruační kalíšek Merula?

Jednoduchý návod? Tady je:

1) Vyvařte si kalíšek v hrnci, nebo jej sterilizujte pomocí sterilizačního vajíčka či kelímku.

2) Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu.

3) Umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. 

A vyndávání? Jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte.

Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Pokud vám jednoduchý návod nestačí, přečtěte si podrobný návod v článku Jak zavést menstruační kalíšek.


Přečtěte si nejlepší články o menstruačních kalíšcích:


Merula – univerzální pomocník i v těch nejsilnějších dnech

Ekologický, ekonomický a pohodlný. Značka Merula vznikla proto, abyste se už nestresovaly z menstruace a nemusely mít strach, že vám něco proteče. Merula vyrábí jen 1 velikost kalíšku. Chtějí totiž, abyste si raději lámaly hlavu s tím, jakou barvu vybrat, a ne s velikostí. Ta sedne všem. Tak co, vezmete si černou, žlutou nebo červenou?

Jedna perlička na závěr – víte, co „Merula“ znamená? Je to latinsky „kos“. Ano, ten ptáček. A bohužel se nám zatím nepodařilo zjistit, proč se jmenuje zrovna takhle. Takže kdybyste to náhodou věděly, napište nám to prosím. :-) 

 menstruační-kalíšky-merula


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: