Yuuki 2 Soft Menstruační kalíšek barva čirá větší velikost

Značka: Yuuki
399 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
17.2.2022

Komfort během menstruace – a bez nervů z protečení

Menstruační kalíšek Yuuki je z lékařského silikonu, z České republiky. Kalíšek je měkčí – pro citlivější ženy, které při používání tamponu cítily tlak nebo bolest. Vydrží vám 5–15 let

Větší velikost – pro ženy, které už rodily, mají pravidelný sexuální život nebo nad 28 let

Obsah balení: čirý kalíšek Yuuki, desinfekční krabička INFUSER BOX zdarma            

Detailní informace

Detailní popis produktu


S menstruačním kalíškem Yuuki – jako byste žádnou menstruaci neměla

Menstruační kalíšek Yuuki je pohodlný, můžete jej používat až 12 hodin, je ekologický a navíc díky němu ušetříte. Vypadá to, že má samé výhody – jedinou nevýhodou tak zůstává překonat obavu z neznámého a vyzkoušet ho. Neznáme ženu, která by se od kalíšku vrátil zpátky k vložkám a tamponům.  


JAKÝ JE MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK YUUKI  |  ROZMĚRY  |  JAK POUŽÍVAT DESINFEKČNÍ KRABIČKU  |  VÝHODY MENSTRUAČNÍHO KALÍŠKU  |  JAK VYBRAT VELIKOST  |  JAK ZAVÉST KALÍŠEK  |  RECENZE A TIPY  |  ZNAČKA YUUKI

yuuki-1-soft-menstruacni-kalisek-1-


Yuuki – velmi měkký menstruační kalíšek z Česka

Menstruační kalíšek YUUKI je z lékařského silikonu nejvyšší kvality, která je schválena pro použití ve zdravotnictví a potravinářském průmyslu. A hlavně, je od nás – z České republiky.

VĚTŠÍ VELIKOST      MĚKKÝ      Z LÉKAŘSKÉHO SILIKONU      Z ČESKÉ REPUBLIKY      5–15 LET

Funguje stejně dobře jako vložky či tamponyjen je pohodlnější a chrání životní prostředí. Protože když ho používáte, neprodukujete žádný odpad. Kalíšek vždy vymyjete a můžete ho použít znovu. To je fajn, nebo ne?

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

Jaká je velikost menstruačního kalíšku Yuuki?

Velikost 2 – „větší kalíšek“

 Délka kalíšku bez stopky:     56 mm
 Šířka kalíšku:  46 mm
 Délka stopky:  18 mm
 Celkový obsah:   24 ml
 Shore:  35
 

Soft – ideál pro citlivé ženy

Pro ženy, které měly problémy s tampony – při používání cítily tlak a bolest, a pro ženy se slabšími svaly pánevního dna. Kalíšek Yuuki se vyrábí i v tvrdší variantě.

„Shore“ je označení tvrdosti silikonu, ze kterého je kalíšek vyrobený. 


Jak používat desinfekční krabičku Infuser box?

Svůj YUUKI nemusíte vyvařovat v hrnci, díky desinfekční krabičce to jednoduše zvládnete i v mikrovlnce. A mimo vyvařování se hodí taky na uchování kalíšku mimo menstruaci. 

 yuuki-menstruační-kalíšek-vyvařování

5 důvodů, proč jsou menstruační kalíšky tak oblíbené

1) Menstruační kalíšek je pohodlný – ani nejcitlivější ženy ho vůbec necítí. Můžete běhat, hrát tenis, nebo dokonce plavat – kalíšek drží na svém místě a nevíte o něm.

2) Vydrží až 12 hodin – ano, záleží na síle vaší menstruace, ale většině žen stačí kalíšek vylívat 2× denně – ráno a večer ve sprše.

3) Nezapáchá – protože menstruační krev nezapáchá. Ten zápach, který znáte, se tvoří kombinací srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží. Proto ani nezapáchá.

4) Neexistuje riziko alergické reakce ani infekce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla, třeba při operacích. Při používání kalíšku ani nehrozí syndrom toxického šoky, který se může objevit při používání tamponů.

5) Menstruační kalíšek je ekologický – víte, kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace? Zkuste si to představit – a 1 kalíšek vám může vydržet až 10 let.


Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

O tom, co vše má na správnou velikost menstruačního kalíšku vliv, si můžete přečíst v podrobném článku. Podívejte se na základní rozlišení:

  • Menší velikost kalíšku
    Je vhodná pro mladé dívky, bez sexuálních zkušeností nebo ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

  • Větší velikost kalíšku
    Je vhodná pro starší ženy, ženy po porodu přirozenou cestou a ženy se silnější menstruací.
 
Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

Jak zavést menstruační kalíšek Yuuki?

Jednoduchý návod? Tady je:

1) Vyvařte si kalíšek v hrnci, nebo jej sterilizujte pomocí sterilizačního vajíčka či kelímku.

2) Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu.

3) Umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. 

A vyndávání? Jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte.

Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Pokud vám jednoduchý návod nestačí, přečtěte si podrobný návod v článku Jak zavést menstruační kalíšek.


Přečtěte si nejlepší články o menstruačních kalíšcích:


Yuuki – menstruační kalíšek od Čechů pro Čechy

Od roku 2007 máme první český menstruační kalíšek. Značka domácího, českého výrobku, který vytvořila BETA obchodní společnost, s.r.o., a za kterým stojí především Zuzana Poláčková. Ta pracovala 6 let v zahraničí jako instruktorka potápění a už tam přemýšlela, jak ženám zjednodušit nebo zpříjemnit menstruaci. Kalíšky vyrábí na pracovišti „clean room“, kde nehrozí vznik žádných kontaminovaných rizik. Je totiž vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu.

98 % žen, které menstruační kalíšek vyzkoušely, by už neměnily. 

české-menstruační-kalíšky-yuuki

 


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: