Goorganic.cz Gumový katétr Sutra Neti - hadička na očistu nosu

Kód: 2360
Značka: GOORGANIC.cz
99 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.3.2020
 • Gumový katétr slouží k provádění Sútra néti, což je tradiční metoda čištění nosu
 • Zprůchodňuje dýchací cesty
 • Vhodná na jaře i na podzim k uvolnění nosní dutiny
 • Množstevní sleva až 30%!

Detailní informace

Detailní popis produktu


Néti otevírá nosní průchod - jogínská technika zprůchodnění dýchacích cest vhodná na jaře i na podzim


 

Co je Sútra Néti?

Sútra néti je očista nosohltanu založená především na mechanickém tření sliznice, která očišťuje, zprůchodňuje a aktivuje tuto oblast. Tato stará jogínská technika se praktikuje spolu s Jala néti, což je výplach nosních dírek slanou vodou. Sútra néti se považuje za účinnější metodu, je významná především z důvodu, že právě a pouze dýcháním nosem nám do těla vstupuje prána.

Při Sútra néti dochází k odstranění zaschlých a usazených sekretů, hlenů a dalších nečistot z oblasti nosohltanu, která spojuje ústní a nosní dutinu. Provádí se jemnými mechanickými pohyby pomocí hadičky nebo speciálního provázku, kdy pomocí tření dochází k prokrvení a aktivaci této oblasti.

Tato metoda usnadňuje dýchání a zprůchodňuje nosní dírky. Můžeme pociťovat zlepšení zdraví v celé oblasti hlavy typu bolesti, migrény nebo ostrost vidění. Výhody této metody pro duchovní aspiranty: Čistí Nádís a čakry v oblasti čela a hrdla.


 

Kdy praktikovat Sútra néti

Očistnou metodu Sútra Néti děláme dle potřeby. Nejvhodnější doba může být na jaře nebo na podzim, kdy se nosní dutiny více ucpávají. Očistu nosu ale můžeme praktikovat kdykoliv během roku, kdy potřebujeme dýchací cesty zprůchodnit. Pokud jsou nosní dírky průchodné, není třeba metodu praktikovat.

Nejvhodnější doba k Sútra Néti je ráno nalačno hned po vyčištění zubů jako součást ranní hygieny.

Upozornění: metoda není vhodná pro lidi s chronickým ucpáváním nosu (možné jen s vedením), zduření nosní sliznice, nosní polypy, odchylky nosní přepážky, rozšíření nosních mandlí nebo osoby, které nedávno prodělali operaci nosu, nebo středního ucha.


 

Sútra néti je vhodná při:

 • pročištění nosních dírek,
 • odstranění usazených sekretů a hlenů,
 • zprůchodnění dýchacích cest,
 • odstranění bloků z oblasti nad rameny.

 

Návod, jak používat gumový katétr na provádění Sútra néti

 1. Jogíni tuto očistu provádí v pozici tzv. vrány, což je dřep na patách. Vy se však můžete pohodlně usadit, nebo stát, jak vám to bude vyhovovat.
 2. Zkontrolujte pryžový katétr, zda jsou oba konce bez ostrých řezů. Před každým použitím doporučujeme sterilizovat např. povařením ve vroucí vodě.
 3. Stiskněte nos nahoru a pomalu vsuneme pryž do nosu tupým koncem. Když není nosní dírka průchozí sama, nenutíme pryžový katétr násilně dovnitř. Zkoušíme to tedy den za dnem... V případě, že máte nosní dírku průchozí, vyleze vám hadička krkem, kde ji druhou rukou vytáhneme ven z ústní dutiny.
 4. Lehkými pohyby protahujeme ve směru „sem, tam“. BEZ NÁSILÍ!

 

Tipy pro snadné Sútra néti

Pro snadnější zavedení katétru se doporučuje použít čistý tuk například kokosový olej nebo ghí (přepuštěné máslo) dle ajurvédy. Pokud není dutina vůbec průchozí, doporučujeme začít s metodou Jala Neti. Tento proces opakujeme i s druhou nosní dírkou.

Je možné, že jedna nosní dírka bude průchozí a druhá méně. Nenechte se odradit a praktikujte s trpělivostí každé ráno až do doby, kdy se katétr zavádí snadno.

Po praxi opláchněte katétr, vysušte. Je možné po očistě cítit sucho v nose. Můžeme promazat za pomocí ghí – několik kapek do nosu a zaklonit hlavu.

 

 

Jak provádět Sutra Neti

Návod na Sutra Neti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: