Caya Pesar

Značka: Caya
1 349 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
25.2.2022
 • Nehormonální alternativa antikoncepce pro přirozenou a bezpečnou ochranu
 • Pesar Caya je vyroben z kvalitního lékařského silikonu
 • Účinnost pesaru je srovnatelná s pánským kondomem
 • Lze jej používat i při alergii na latex
 • Pesar Caya je vhodný pro všechny ženy, před porodem i po porodu
 • Účinnost ochrany je 96 - 98 % při použití spolu se spermicidním gelem!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pesar Caya je bariérová antikoncepce zcela bez umělých hormonů

 Je vyroben z kvalitního materiálu silikonu, který se přizpůsobí tvaru vašeho těla, tak si nemusíte lámat hlavu nad správnou velikostí ani se obávat alergie na latex. Vaginální pesar nebo-li ženská nehormonální antikoncepce je ideální pomůcka pro ženy, které nechtějí denně užívat pilulky nebo pamatovat na pravidelnou výměnu čípku.  

 

Nevýhod hormonální antikoncepce je mnoho 

 • Snížené libido
 • Ovlivněné smysly
 • Bolesti
 • Nevolnost
 • Tloustnutí

 

Proč nehormonální antikoncepce Caya? 

Pilulky se berou denně tedy i tehdy, kdy to vlastně není vůbec potřeba. Je to takové nešetrné zacházení s vlastním tělem. Navíc v kombinaci třeba s kouřením nebo užíváním jiných léků může užívání hormonální antikoncepce způsobit trombózu, zástavu dechu nebo zvyšovat riziko rakoviny, infarktu nebo mrtvice. Zato pesarem Caya můžete být chráněná, když potřebujete. Zavedení je podobné jako při používání tampónu či kalíšku. Umístění pesaru Caya pokrývá celý čípek. Umísťuje se mezi poševní klenbu a stydkou kost. Pesar funguje tak, že brání vniknutí spermií do dělohy. Po každém styku je potřeba mít pesar zavedený aspoň 6 hodin (aby spermie pomřely), ale nikdy nepřekračujte 24 hodin. Pokud chcete mít jistotu ochrany podloženou, používejte pesar vždy v kombinaci s  Caya gelem, což je spermicidní gel, který omezuje hybnost spermií.
 
Pesar Caya je vhodný pro ženy, které nechtějí užívat hormonální antikoncepci, pro kojící maminky, pro období mezi těhotenstvími, při alergii na latex. Pokud si říkáte, že nikde nevidíte velikosti, je to proto, že pesar Caya má jednu velikost, dokonale se přizpůsobí vašemu tělu a můžete jej při správném čištění a péči používat až 2 roky kuse. Poté výrobce doporučuje jeho výměnu. Takže pesar je ekonomický i ekologický. Navíc je k dostání bez lékařského předpisu. Pozor pesar nezabraní přenosu pohlavních chorob. 

 

Jak se používá pesar Caya? 

Nejprve si zavádění pesaru nacvičte nanečisto, abyste měla 100% jistotu, že poznáte, jestli je pesar správně zaveden a Vy jste tím pádem chráněná. Pesar můžete zavádět vleže, ve dřepu či s jednou nohou na stoličce/vaně,  vždy alespoň 5 minut před stykem, aby si pesar v pochvě dostatečně „sednul“. Pesar Caya používejte  vždy se spermicidním gelem Caya, zvýšíte tak ochranu před nechtěným otěhotněním. Pesar stlačte na bocích mezi palcem a ukazováčkem a zaveďte jej do pochvy jako tampon. Správné vložení zkontrolujete tak, že cítíte, že je vložen mezi zadní číst poševní klenby a výklenek stydké kosti, tím pádem pokrývá celý čípek.
 
 
 

Jak se pesar zavádí?

1. Vyjměte pesar z obalu a opláchněte jej teplou mýdlovou vodou. Dbejte na to, aby na
pesaru nezůstalo před zavedením žádné mýdlo.
2. Uchopte jej na rámu na úchytkách a mezi palec a ukazováček a stiskněte.
3. Stále držte, aby se pesar nerozbalil a při zavádění si pomozte i druhou rukou. Na jeho
vnějším konci tlačte směrem do pochvy. Prohlubeň pro vyjmutí, musí směřovat ven.
4. Podobně jako u tamponu, tlačte ukazováčkem až k poševní klenbě.
5. Použijte Caya spermicidní gel.
6. Prsty si zkontrolujte zda je pesar “zaháknutý” za stydkou kost.

Upozornění
: Pesar Caya musí v pochvě zůstat  nejméně 6 hodin po pohlavním styku, měla byste jej však vyjmout nejdéle do  24 hodin od pohlavního styku. Pesar Caya nechrání před pohlavně přenosnými chorobami.

 

Jak vyjmout pesar?

1. Vždy počkejte nejméně 6 hodin po pohlavním styku, aby nedošlo k nežádoucímu otěhotnění.
2. Uchopte zavedený pesar za prohlubeň, která slouží k snadnému vyjmutí. A jedním pohybem vyjměte.
3. Pesar omyjte teplou mýdlovou vodou, pečlivě osušte a uložte do pouzdra.

 

Co je to vlastně Caya pesar?

Jedná se o tenkou membránu s rámem úchytkami pro snadné zavedení a pro vyjmutí snadné vyjmutí složí malá prohlubeň. Je 6,7 x 7,5 cm veliký. Je pružný a díky rámu zároveň pevný, rám jej také udržuje namístě a zabraňuje proti pohybu. Pesar je vyroben z příjemného materiálu, který není při styku cítit.

 

Časté otázky k pesarům: 

Pesar a menstruace: 

Pokud menstruujete a chcete si užít pohlavní styk, je pesar bezpečná pomůcka. Hromadí tekutinu, ale doporučujeme včas vyjmout a vyčistit. Pokud se tekutina nahromadí příliš, začne totiž protékat, pesar neplní funkci kalíšku ani tampónu.

 

Pro koho pesar není vhodný? 

Pesar Caya je vhodný téměř pro každou ženu díky své měkkosti a tvaru. Dokonce i při nízkému čípku. Nízký čípek poznáte tak, že je umístěn ne na konci pochvy, ale kolmo k vagíně. Nejlépe to zjistíte tak, že dovnitř těla vsunete prst a prozkoumáte své tělo.

Není vhodný pro ženy se zakloněnou dělohou. Nevíte, co zakloněná děloha znamená? Při pozorování z boku těla je děloha umístěna vždy ke středu případně mírně dopředu, tedy k pupíku. U malého procenta žen se ale stane, že děloha svým protáhlým tvarem směřuje dozadu. Jedná se o jev, který odhalí váš gynekolog při pravidelné kontrole. Takže pokud si nejste jistá, nejspíš by vám to už řekl. Obrácená děloha může být vrozená nebo následek úrazu. 

Pesar také nemusí být vhodný, pokud máte velmi úzké boky a pokud máte sklony k zánětům močového měchýře. Při těchto omezeních musíte pesar vyzkoušet, nelze říci dopředu, zda bude vhodný, či ne. 

 

Co když jsem na pesar zapomněla?

Vyjměte pomůcku co nejdříve a očistěte. Pokud jednou zapomenete, nic se nestane. Dbejte na to, aby se situace neopakovala.

 

Pokud mám další styk po méně než 6 hodinách?

S pesarem se můžete milovat opakovaně, vždy ale použijte spermicidní gel.
 

Trápí mne vaginální infekce, lze použít pesar? 

Situaci je nejlepší řešit se svým lékařem. Během potíží není dobré provozovat nechráněný pohlavní styk, pokud nechcete čekat do úplného vyléčení, použijte vždy kondom. Pesar nezabrání přenosu infekce. Používání pesarů nicméně nezvyšuje riziko vaginálních infekcí a bakteriální vaginózy díky materiálu z lékařského silikonu, na kterém se nemnoží bakterie. 
 

Mohu použít i lubrikant?

Lubrikant můžete použít, ale je dobré pamatovat na to, že každá další tekutina naředí používaný spermicid. Proto raději použijte větší množství spermicidu - poslouží skvěle i jako lubrikační gel.
 

Ucítím pesar já nebo i můj partner?

Citlivost každé ženy je různá. Většina žen pesar nijak nepocítí. Pokud jste ale hodně citlivá, pravděpodobnost, že budete lehce cítit pesar je vysoká. Váš partner může ojediněle cítit silnější rám pesaru. To se liší podle zavedení a individuálních rozměrů uvnitř těla každé ženy. 
 

Může pesar ovlivnit intenzitu vzrušení?

Vzhledem k tomu, že neuvolňuje žádné hormony, vaše libido nebude ovlivňované. Pesar také nenarušuje spontánnost sexuálního styku a průběh milování. 
 
Diafragma Caya

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: