FemCap pesar 22 mm

Značka: FemCap
1 590 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
18.3.2022
 • Cervikální pesar Femcap je skvělá možnost bariérové NEHORMONÁLNÍ antikoncepce pro ženy!
 • Milování s partnerem bez zbytečných nadměrných dávek hormonů a strachu z otěhotnění
 • Můžete jej používat opakovaně, lze jej nechat zavedený i 48 hodin v kuse
 • Vhodný pro ženy se zakloněnou dělohou

   

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Femcap je vyroben z kvalitního lékařského silikonu a získal označení ISO 13485 = splňuje mezinárodní evropské požadavky na jeho kvalitu
 • Správně zavedený Femcap není ve vagíně cítit a tak si můžete naplno užít společné chvíle
 • Femcap se nasazuje na děložní čípek

   

Účinnost pesaru Femcap je 96% - Vždy doporučujeme používat bariérovou antikoncepci se spermicidy, které snižují pohyblivost spermií. Při používání se spermicidním gelem Contragel green se účinnost ochrany zvyšuje na 98%!

 

Pesar Femcap není vhodný při nízkém čípku - pro nízký čípek volte raději pesar Caya

 

 

Jak nehormonální ochrana pomocí pesaru Femcap funguje?

 • Už podle název nám napovídá, že cervikální klobouček nasazujeme na čípek, kde mechanicky brání vstupu spermií do dělohy. Svým ergonomickým tvarem překryje celý poševní čípek i poševní klenby. Poševní stěny zůstávají odkryté, a tak umožňuje plné prožití styku s partnerem. V těle není cítit a tam žádným způsobem nenarušuje vaše společné chvíle s partnerem.
 • Mezi největší výhody pesaru patří to, že jej lze zavést i delší dobu před stykem. Po styku ale musí zůstat na svém místě nejméně 6 hodin, aby nedošlo k nežádoucímu průniku spermií do dělohy. Celkově lze nosit klobouček až 48 hodin v kuse. Jeho účinnost zvyšuje používání spermicidu, který nanášejte do žlábku pesaru a vždy pokud styk opakujete.
  Nejpozději jej lze zavést 15 minut před souloží, tak, aby se v těle stačil "usadit"
 • Životnost je až 2 roky, ale samozřejmě záleží na četnosti používání. Po každém použití klobouček omyjte vlažnou vodou a mýdlem, osušte a vložte do pouzdra.
 • Velkovou výhodou je, že pesar je v těle zaveden volně, nesvírá ani nijak nezpůsobuje bolest a lze jej sehnat bez lékařského předpisu. Cervikální klobouček pevně obepíná čípek a na svém místě drží přirozeným rozepřením do poševních stěn a hlavně díky mírnému podtlaku.

 

Jakovu vybrat velikost?

Cervikální klobouček se prodává ve třech velikostech:

- tato velikost je pro ženy, které ještě nikdy nebyly těhotné

- tato velikost se doporučuje ženám, který již byly těhotné, ale neporodily (při potratu už od 2. týdne těhotenství) nebo nerodily vaginální cestou. Pokud jste rodila císařským řezem, ale při porodu jste se otevřela na 30 mm a více, použijte větší velikost.

- tato velikost je pro ženy, které už rodily a to přirozenou cestou, nebo pokud rodily císařským řezem, ale během porodu se jim děložní hrdlo otevřelo na 30 mm a více.

Velikost nemusí být předem zjišťována u gynekologa ani nezáleží na výšce či hmotnosti. Pokud si však nejste velikostí jistá, napište nám, zavolejte nebo neváhejte navštívit svého gynekologa.

 

Contragel Gren je průhledný gel rozpustný ve vodě. Takže jde snadno smýt během vaší pravidelné hygieny. Navíc příjemně voní po vanilce, neobsahuje látky k hubení spermií, pouze omezuje jejich hybnost tím, že upraví pH a prostředí vagíny.

 

Cervikální pesar ani contragel nechrání před pohlavně přenosnými nemocemi!

Použití pesaru: 

 • Nejprve si zavádění pesaru nacvičte nanečisto, abyste měla 100% jistotu, že poznáte, jestli je pesar správně zaveden a Vy jste tím pádem dobře chráněná.
 • Pesar můžete zavádět vleže, ve dřepu či s jednou nohou na stoličce/vaně, vždy alespoň 15 minut před stykem.
 • Pesar FemCap doporučujeme používat v kombinaci se spermicidním gelem Contragel green, zvýšíte tak ochranu před nechtěným otěhotněním na 98%. Pesar stlačte na bocích mezi palcem a ukazováčkem a zaveďte jej do pochvy jako tampon. Správné vložení vždy zkontrolujete, abyste měla jistotu, že jste dostatečně chráněná.
 • Vždy je důležité dodržovat základní hygienické návyky. Při jejich nedodržení může dojít k infekci nebo zánětu močových cest. Toto pravidlo není jen výsadou cervikálního kloboučku, ale i dalších vaginálních pomůcek, jako menstruačních kalíšků, cvičebních pomůcek na posílení pánevního dna, pesarů a sexuálních pomůcek.
 • Jednotlivé části Femcapu se nazývají kopule, okraj, krempa a poutko. Vnitřní stranu kopule tvoří důlek, který chrání čípek. Na jedné straně je delší než na druhů, což mu umožňuje lépe se přizpůsobit ženskému tělu. Zavedený by měl být delší stranou k zadní straně dělohy a kratší stranou dopředu. Žlábek slouží k zachytávání spermií a k aplikaci spermicidu. Pro správné zavedené je třeba znát anatomii ženského těla. Děloha je umístěna mezi močovým měchýřem a konečníkem. Čípek vystupuje do pochvy, je snadné jej nahmatat a klobouček správně zavést. Pochva je trubice tvořená svaly, která vede k děložnímu čípku.

 

Jak se pesar Femcap zavádí? 

1. v dřepu zaveďte prsty hluboko do pochvy. Tak zjistíte, kam přesně a jak hluboko musíte klobouček zavést.
2. před zavedením uchopte klobouček mezi ukazováček a palec, tak aby kratší strana směřovala do dlaně a delší ven.
3. do kopule naneste asi čtvrt až půl kávové lžičky spermicidu. Půl kávové lžičky naneste i do žlábku spermicidu. Důkladně rozetřete po delší straně kloboučku, protože ta vstupuje do pochvy jako první. Vyhněte se místům, kde klobouček držíte.
4. držte klobouček v jedné ruce otočený důlkem nahoru a delší stranou k sobě.
5. zmáčkněte klobouček, tak aby se zploštil.
6. zaujměte jednu z následujících poloh:
     a. ve stoje s jednou nohou na stoličce
     b. v dřepu s oběma nohama na zemi
     c. v leže s pokrčenými koleny
7. volnou rukou rozevřete stydké pysky a zmáčknutý klobouček zaveďte do pochvy vždy delší stranou napřed a důlek pesaru směruje vzhůru (když ležíte).
8. s pomocí jednoho nebo dvou prstů tlačte klobouček směrem ke konečníku a zaveďte ho co nejdál, aby se delší část krempy dostala za čípek.
9. zatlačte směrem vzhůru, aby na své místo dosedla i přední krempa.
10. ihned zkontrolujte pozici Femcapu. V dřepu zatlačte na poutko a kopuli po dobu několika vteřin. Pokud klobouček nepřekrývá své místo, zatlačte ještě jednou, nebo jej vyjměte a zaveďte znovu.
11. po styku nechte na svém místě aspoň 6. hodin. Po šesti hodinách se nejsnáze vyjme v širokém dřepu.
12. zaveďte prsty do pochvy a natočte klobouček jak budete potřebovat. Před stykem tento krok nikdy neprovádějte.
13. zatlačte prstem proti kopuli kloboučku, aby se prohnul a uvolnil tak podtlak a vy tak mohla zasunout prst pod poutko.
14. zahákněte prst pod poutko a jemným tahem vyjměte z pochvy. Omyjte vlažnou vodou a mýdle, osušte a uschovejte do krabičky.

 • Zavádění a vyjmutí pesaru by mělo být bezbolestné
 • Pokud tomu tak není, kontaktujte svého lékaře

 

Kdy nezavádět cervikální klobouček?

 • Nepoužívejte Femcap při menstruaci nebo vaginální infekci, nebo při rakovině děložního čípku.
 • Tento typ bariérové antikoncepce nelze používat během menstruace
 • Pokud chcete ochranu i při menstruaci, zvolte pesar Caya

 

Značka cervikálních kloboučků

FemCap je silikonový klobouček, který se nasazuje přímo na děložní čípek. Funguje jako překážka, která zabraňuje vstupu spermií do dělohy. Účinnost je 96 %. Důvod, proč si ženy oblíbily českou značku FemCap je mimo jiné proto, že ho lze zavést i několik hodin před stykem a proto se neztrácí kouzlo spontánnosti. Snadno se udržuje v čistotě a životnost má jeden až dva roky. Je uznanou zdravotní pomůckou s certifikátem EC 0470 a ISO 13485, splňuje tedy přísné mezinárodní požadavky na kvalitu.

FemCap cervikální klobouček

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: