Gaia Menstruační kalíšek L barva čirá

Značka: Gaia
550 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
11.11.2021
 • Menstruační kalíšek, látková intimka a 50 g čisticího prášku na kalíšky 
 • Z lékařského silikonu, z Číny
 • Velikost L – „ten větší“ pro ženy nad 25 let a ty, které už rodily
 • Velmi měkký, hladký a čirý
 • Životnost 5–15 let

   

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kalíšek Gaia – tak měkký, že ho zavedete jedna dvě

Menstruační kalíšek se vyrábí z lékařského silikonu v Číně. Je hladký, jen vespod má rýhy, které usnadňují jeho vyjmutí. Narozdíl od ostatních kalíšků má velmi krátkou stopku a dírky vysoko, díky takovému umístění pojme větší množství menstruační krve. Tím pádem ho můžete méněkrát vylévat. Pořídíte si ho jen v jedné variantě – té čiré. A je velmi měkký – snadno ho zavedete a nikdy neucítíte. 

Větší velikost L

 Délka kalíšku:     60 mm
 Šířka kalíšku:  46 mm
 Délka stopky:  9 mm
 Celkový obsah:   30 ml
 
Kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.
 
 

Proč tolik žen začíná přecházet na menstruační kalíšek?

 • Je pohodlný – ani citlivé ženy vůbec nevědí, že ho mají, můžete běhat, běžkovat, hrát volejbal nebo plavat – drží a nehýbe se, nevíte o něm.
 • Vydrží až 12 hodin – záleží, jak silnou menstruaci máte, ale uvidíte, že bude stačit kalíšek vylívat 2× denně, ráno a večer.
 • Menstruační krev nezapáchá – zápach se tvoří kvůli kombinaci srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží, proto ani nezapáchá.
 • Ušetříte – pořizovací cena je vyšší, ale ve finále vás kalíšek vyjde levněji. Stojí 510 Kč a můžete ho používat 10 let. Za vložky nebo tampony zaplatíte cca 848 Kč za rok – za 10 let je to 8 480 Kč. A to už je rozdíl.
 • Není riziko infekce ani alergické reakce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla při operacích. Nehrozí ani syndrom toxického šoku, který se může objevit při používání tamponů.
 • Je ekologický – představte si kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace. Kalíšek vám vydrží až 10 let.
   

 

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

Menší velikost kalíšku

 

 • Je vhodná pro mladé dívky, bez sexuálních zkušeností nebo ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

Větší velikost kalíšku

 • Je vhodná pro starší ženy, ženy po porodu přirozenou cestou a ženy se silnější menstruací.
 

Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

 

Jak kalíšek správně zavést?

Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu. Kalíšek máte vyvařený, umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. Při vyndávání nejdříve jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte. Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Menstruační kalíšky GaiaCup 

patří k čím dál širšímu sortimentu silikonových pomůcek, které nahrazují tradiční menstruační péči v podobě tamponů a vložek. Jsou dostupné v několika velikostech a firma Gaia zároveň vyrábí čistící prostředek, který lze použít pro jakýkoli typ menstruačního kalíšku.

Gaia Cup menstruační kalíšek

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Gaia jsou české kalíšky od Tierra Verde. Lékařský silikon, měkké provedení, dlouhý větší tvar a neznatelná šťopka na konci. Gaiu bychom doporučily ženám, které mají s kalíšky již nějakou zkušenost nebo ví, že potřebují extra měkký kalíšek. V balení najdete navíc látkovou intimku, která je skvělá např. ve dnech silné menstruace, kdy si potřebujete být jisté, nebo když s kalíšky teprve začínáte. Dále v balení najdete prášek na sterilizaci kalíšku mezi cykly.

Menstruační kalíšek vám vydrží roky. Je skvělý přes den, na noc i při sportování. Žádný nepříjemný pocit, podráždění nebo odpad navíc. O kalíšku uvnitř vůbec nevíte, jelikož se bez problémů přizpůsobí.