Gaia Menstruační kalíšek S barva čirá

Značka: Gaia
550 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
16.11.2021
  • Menstruační kalíšek Gaia Cup je z lékařského silikonu, z Číny
  • Velmi měkký, hladký a čirý – vydrží vám 5–15 let.     
  • Velikost S – „ten menší“ pro ženy do 25 let a ty, které nerodily
  • Co je v balení? Menstruační kalíšek S, látková intimka a 50 g čisticího prášku na kalíšky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Menstruační kalíšek Gaia Cup – pro všechny, co mají z kalíšku obavy

Větší objem, kratší stopka. Když si prohlídnete menstruační kalíšek Gaia, hned si všimnete, že je o něco delší než ostatní kalíšky a má opravdu kratičkou stopku. Je velmi měkký, a tím pádem oblíbený u všech, které se bojí, že jim bude kalíšek překážet nebo že jim nepůjde zavést. Dostanete k němu navíc látkovou intimku a 50 g čisticího prášku na kalíšky. 

 

Menstruační kalíšek Gaia – velmi měkký a snadno se zavádí

Menstruační kalíšek Gaia od české firmy Tierra Verde se vyrábí z lékařského silikonu v Číně. Je hladký, jen vespod má rýhy, které usnadňují jeho vyjmutí. Narozdíl od ostatních kalíšků má velmi krátkou stopku a dírky vysoko, díky takovému umístění pojme větší množství menstruační krve. Tím pádem ho můžete méněkrát vylévat. Pořídíte si ho jen v jedné variantě – té čiré. A je velmi měkký – snadno ho zavedete a nikdy neucítíte.

 

Kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

 

Jaké jsou rozměry menstruačního kalíšku Gaia S?

 Šířka kalíšku:     43 mm
 Délka kalíšku:  55 mm
 Délka stopky:   9 mm
 Celkový obsah  31 ml

5 důvodů, proč ženy milují menstruační kalíšky

1) Menstruační kalíšek je pohodlný – ani nejcitlivější ženy ho vůbec necítí. Můžete běhat, hrát tenis, nebo dokonce plavat – kalíšek drží na svém místě a nevíte o něm.

2) Vydrží až 12 hodin – ano, záleží na síle vaší menstruace, ale většině žen stačí kalíšek vylívat 2× denně – ráno a večer ve sprše.

3) Nezapáchá – protože menstruační krev nezapáchá. Ten zápach, který znáte, se tvoří kombinací srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží. Proto ani nezapáchá.

4) Neexistuje riziko alergické reakce ani infekce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla, třeba při operacích. Při používání kalíšku ani nehrozí syndrom toxického šoky, který se může objevit při používání tamponů.

5) Menstruační kalíšek je ekologický – víte, kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace? Zkuste si to představit – a 1 kalíšek vám může vydržet až 10 let.

Jak zavést menstruační kalíšek Gaia?

Jednoduchý návod? Tady je:

1) Vyvařte si kalíšek v hrnci, nebo jej sterilizujte pomocí sterilizačního vajíčka či kelímku.

2) Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu.

3) Umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. 

A vyndávání? Jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte.

Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Menstruační kalíšky GaiaCup 

patří k čím dál širšímu sortimentu silikonových pomůcek, které nahrazují tradiční menstruační péči v podobě tamponů a vložek. Jsou dostupné v několika velikostech a firma Gaia zároveň vyrábí čistící prostředek, který lze použít pro jakýkoli typ menstruačního kalíšku.

Gaia Cup menstruační kalíšek

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Gaia jsou české kalíšky od Tierra Verde. Lékařský silikon, měkké provedení, dlouhý větší tvar a neznatelná šťopka na konci. Gaiu bychom doporučily ženám, které mají s kalíšky již nějakou zkušenost nebo ví, že potřebují extra měkký kalíšek. V balení najdete navíc látkovou intimku, která je skvělá např. ve dnech silné menstruace, kdy si potřebujete být jisté, nebo když s kalíšky teprve začínáte. Dále v balení najdete prášek na sterilizaci kalíšku mezi cykly.

Menstruační kalíšek vám vydrží roky. Je skvělý přes den, na noc i při sportování. Žádný nepříjemný pocit, podráždění nebo odpad navíc. O kalíšku uvnitř vůbec nevíte, jelikož se bez problémů přizpůsobí.