Glyde Slimfit Strawberry 10 ks

Značka: Glyde
239 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.8.2021
 • Vegan prezervativy s výtažky z rostlin
 • Vyrobené z přírodního latexu
 • Neobsahují kasein ani chemické látky, umělá dochucovadla ani barviva
 • Příchuť pochází z přírodních ovocných extraktů (potravinářská kvalita)
 • Pro dobarvení kondomů se využívá výtažek z rostlin, jako základ slouží červená kapusta nebo extrakt z karotenu 100% vegan            

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Věděli jste, že některé konvenční kondomy jsou napuštěné spermicidy zabíjející spermie, ale také patogeny, které mohou podporovat vznik sexuálních přenosných chorob? Některé nabízejí znecitlivující účinek, který má prodlužovat ejakulaci. Takové obsahují benzokain, který ovšem může zapříčinit kardiovaskulární poruchy.

 
 

Něco více o vegan kondomech Glyde

 • Aby kondomy nelepily, obvykle se ošetřují mastkem. Kondomy Glyde jsou ošetřeny práškem z potravinářského ovsa. I tak jsou bezlepkové.
 • Všechny příchutě jsou v potravinářské BIO kvalitě (z ovocných extraktů) a jsou pH neutrální.
 • Barvy kondomů jsou přírodního rostlinného nebo květinového původu, např. z červeného zelí.
 • Kondomy Glyde jsou lubrikované lehkou vrstvou silikonového oleje. K větší lubrikaci doporučujeme přírodní lubrikanty na vodní či silikonové bázi.
 • Glyde kondomy jsou pevné a odolné, ale zároveň jsou tenké a lehké, a to díky patentovanému dvojitému namáčecímu procesu.
 • Mléčné výrobky jsou pro vegan fylozofii nepřijatelné, proto Glyde kondomy obsahují extrakt z bodláku, který nahrazuje kasein (mléčný derivát), který se využívá pro zjemnění latexu.
 • Přírodní latex pochází ze stromů pěstovaných na eko plantážích v Malajsii. Byly vybudované už v roce 1905. Staré neplodné stromy jsou káceny a nahrazeny novými vypěstovanými z původních stromů, aby se zachovala původní kvalita kaučuku.

 

Doplňující informace

Materiál: přírodní latex
Délka: 170 mm
Šířka: 49 mm
Tloušťka: 0,062 mm
Tvar: válcový
Barva: červená
Příchuť: jahoda
Rezervoár: ano
Lubrikace: ano
Malé balení: 10 ks

 

5 důvodů proč přejít na veganské kondomy

Jste sexuálně aktivní? Pak je dost možné, že používáte kondomy. Jste vegan? Možná vás překvapí, že kondomy, které máte schované v nočním stolku, nejen že se vůbec neshodují s vaší životní filozofií, ale hlavně neprospívají vašemu zdraví. Nejste vegan? Stále existuje spousta důvodů, proč vyměnit běžné kondomy za ty veganské.
 

1. Žádná chemie

Asi největší výhodou veganských kondomů je to, že neobsahují žádné toxické látky. Pojďme se spolu podívat na 4 nejčastější toxické látky používané při výrobě kondomů, kterým se vyhnete právě užíváním veganských kondomů.
 
Spermicidy
Definované jako chemické látky, které ničí spermie a slouží jako prevence před pohlavně přenosnými nemocemi. Co už vám ale nikdo neřekne, je to, že většina spermicidů obsahuje nonoxynol-9 - organickou látku, která může způsobit léze na pohlavních orgánech.
 
Parabeny
Skupina chemických látek používaných jako konzervační činidlo nejen při výrobě kondomů. Hlavním rizikem parabenů je to, že se v lidském těle chovají jako estrogen a způsobují tak hormonální disbalanci. Dále ničí mitochondrie, DNA a produkují volné radikály, což může v krajních případech vést až ke vzniku rakovinných buněk.
 
Benzokain
Umrtvující látka používaná při výrobě kondomů ke znecitlivění penisu a oddálení ejakulace, která může při dlouhodobém užívání způsobit srdeční aritmii či záchvat.
 
Glycerín
Slabě jedovatá látka používaná v kondomech jako lubrikant. V menších dávkách způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení, ve větších může způsobit poškození jater. V pochvě může vyvolat změny PH a napomoct tak rozvoji kvasinkových infekcí.
 

2. Zůstanete věrni vlastnímu přesvědčení

Většina kondomů dostupných na dnešním trhu je vyráběna z latexu. K docílení toho, aby byl kondom hladký a jemný používají výrobci kasein - mléčný protein, získávaný převážně z kravského mléka. Ten může být problémem nejen pro vegany, ale také pro miliony lidí s alergiemi na mléčné bílkoviny. Ať už se řadíte do jedné nebo druhé skupiny, zvažte, zda svou oblíbenou značku kondomů nevyměnit například za kondomy značky Glyde - značka, která začala veganské kondomy vyrábět jako vůbec první na světě. Výroba kondomů této značky je organizací The vegan Society (zasloužila se o rozšíření pojmu “vegan”) certifikována jako etická a veganská.

3. Napomůžete ochraně životního prostředí

Jelikož předpokládáme (nebo v to aspoň doufáme :)), že během hrátek s vaším miláčkem nemáte čas přemýšlet nad tím, jaký dopad mohou mít bežné kondomy na životní prostředí, dovolíme si malou osvětu tady a teď. Na rozdíl od běžných kondomů jsou veganské kondomy vyráběny metodami šetrnými k životnímu prostředí. Například značka Glyde na svých stránkách uvádí, že přírodní kaučuk (získává se z něj latex) odebírá z plantáží přímo v místě výroby, aby tak minimalizovala energii potřebnou k přepravě surovin. Obaly, v nichž jsou kondomy zabaleny, jsou navíc vyrobeny z recyklovatelných materiálů.

4. Podpoříte Fair trade

Výrobci veganských kondomů dbají na to, aby byl kaučuk potřebný k výrobě veganských kondomů odebírán z farem, na kterých jsou dodržovány pracovní zákony dané země a lidé jsou za svou práci spravedlivě odměňováni. Užíváním veganských kondomů tak nejen že zabráníte nechtěnému otěhotnění, ale ještě vás může hřát pocit, že jste přispěla k obživě a ochraně některého z malých lokálních farmářů třeba v Malajsii, Thajsku nebo Indonésii :)

5. Žádné pokusy na zvířatech

Pokud máte ráda zvířata a není vám lhostejné jak je s nimi kosmetickými a farmaceutickými společnostmi nakládáno, jsou veganské kondomy tou správnou volbou i pro vás. Kondomy Glyde se mohou dokonce pyšnit schvalovacím razítkem uděleným organizací PETA ( People for the Ethical Treatment of Animals) - největší neziskovou organizací bojující za práva zvířat na světě.

 

Glyde — vegan kondomy

Kondomy  Glyde jsou vyrobené cestou tzv. „dvojitého namáčecího procesu“, který zajišťuje, že stěny kondomů jsou dostatečně silné a odolné. Tento výrobní postup má za následek, že tloušťka stěny kondomů činí 0,058 mm (je to o něco méně, než tloušťka stěny běžných kondomů 0,06 - 0,07 mm), což je činní dostatečně měkké a jemné na dotek. Pokud trpíte alergií na urychlovače vulkanizace (thiuram mix alergie), nemusíte mít v případě kondomů Glyde obavy. Při výrobním procesu je používán diphenylguanine, nikoliv však zinek N diethyldithiocarbomate a zinek N dibutyldithiocarbomate.
 
Glyde vegan kondomy
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Glyde je značka veganských kondomů. Veganských proto, že se při výrobě nepoužívá mléčná syrovátka jako obvykle. Materiálem je přírodní kaučuk. Jsou librikovány tenkou vrstvou silikonového oleje, který se používá pro sejmutí kondomů ze skleněné formy. Kondomy Glyde jsou vyrobeny metodou dvojitého namáčení. Díky tomu jsou dostatečně pevné a odolné, ale zároveň jemné na omak.

Vyberte si z několika příchutí a barev, všechno to jsou přírodní látky. Tyto kondomy jsou hravé, bezpečné a zdravé.