Lunacup Menstruační kalíšek sněhově bílý malý

Značka: Lunacup
590 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
17.2.2022
 • Lunacup - kvalitní český menstruační kalíšek
 • Vyhovuje většině žen díky svému tvaru, ploché stopce a příjemnému materiálu
 • Hypoalergenní silikon platinové kvality, zdravotní nezávadnost kalíšku potvrzena
 • Vyrobeno v ČR včetně látkových pytlíčků, které pochází z chráněné dílny v Ústí n. L.
 • Ve třech krásných barevných provedeních - malinová, meruňková a sněhově bílá
 • Nadstandardní záruka 5 let přímo u výrobce
 • NOVÝ MODEL Lunacup českého kalíšku patří mezi TOP oblíbené kalíšky u nás

Detailní informace

Detailní popis produktu


Lunacup malý kalíšek je pro ženy do 30 let nebo bez vaginálního porodu


 

Jedinečné přednosti menstruačního kalíšku Lunacup. Co je jinak a lépe?

 1. Zesílený okraj. Vršek kalíšku má zesílený okraj pro jeho pevné přilnutí ke sliznici, které zajišťuje, že kalíšek neproteče.
 2. Anatomický tvar. Pečlivě navržený tvar kalíšku pro jeho maximální přizpůsobení ženskému tělu.
 3. Silikon platinové kvality. Kalíšky jsou z druhu lékařského silikonu, který získal nejpřísnější zdravotní certifikaci. Silikon je velmi jemný s optimálním poměrem tuhost vs. měkkost. Je pružný a má tvarovou paměť.
 4. Čtyři otvory. Oproti stávajícím dvou dírkám přibyly dvě další pro snadnější uvolnění podtlaku.
 5. Objemové rysky. Kalíšky obsahuje objemové rysky pro měření síly menstruace.
 6. Vroubky. Spodní vroubkovaná část pro snadnější manipulaci a snadné vyjmutí.
 7. Promyšleně navržená stopka. Plochá a příjemná stopka s kosočtvercovým tvarem pro snadný úchyt. Velmi jemná a ohebná, není v těle vůbec cítit.

 

Jakou vybrat velikost menstruačního kalíšku?

Menstruační kalíšek se nevybírá podle síly menstruace jako je tomu u vložek nebo tamponů, ale podle velikosti obvodu tak, aby přesně do těla zapadnul a přilnul. Pokud kalíšek protéká a prostě nějak nesedí, většinou je na vině to, že si žen vybraly větší velikost, než by měly mít. Takový kalíšek se v těle krabatí a nerozvine se tak, jak by měl. A jak se to tedy dělá se silnou menstruací? Se silnou menstruací se kalíšek vyměňuje jednoduše častěji.

Lunacup má dvě velikosti kalíšku - menší a větší - takže si s trochou informací v pořádku vybere každá.

Kdy vybírám menší kalíšek

 • Ještě mi nebylo 30 let.
 • Nerodila jsem přirozeným způsobem.
 • Hodně sportuji, mám pevné pánevní svaly.
 • Fyziologie mého těla je celkově drobná. Jsem štíhlejší a drobnější postavy.

Kdy vybírám větší kalíšek

 • Bylo mi 30 let a více.
 • Mám za sebou přirozený porod.
 • Mám povolenější svaly pánevního dna.
 • Obecně jsem vyšší a statnější žena.

Toto všechno jsou doporučení, která vám pomohou s výběrem kalíšku. Vždy se ale odrážejte od svých individuálních potřeb. I mladá žena může být urostlé postavy a bude jí sedět větší kalíšek, a i žena po porodu může být stále drobná s pevnými svaly a spíše ocení kalíšek menší. A pokud váháte, vybírejte si na začátek tu menší velikost.


 

Sterilizace a další péče. Jak se mám o kalíše starat?

Sterilizace a čištění kalíšku je velice snadné. Před každou menstruací je potřeba kalíšek vyvařit. Dáte ho do nějakého indeálně spešl hrnce (je to jednodušší, než neustále celé rodině vykládat, že není potřeba kolem toho dělat drama), ponoříte do vody, přidáte trochu octa a necháte bublat pár minut. Ale opravdu jen pár minut, abyste si kalíšek nerozvařily. Silikon pak ztrácí své vlastnosti.

Během menstruace není potřeba se o kalíšek nějak více starat. Před každým vyjmutím si umyjete ruce a kalíšek pouze opláhnete v čisté vodě a můžete ho dát zase zpátky. Krev sama o sobě totiž žádné bakterie ani potvory neobsahuje - pokud nejste nemocné - takže se není čeho obávat. Tento nepořádek mají za vinu konvenční vložky, které plné chemikálií a parfemací spolu s neprodyšným nekvalitním materiálem po kontaktu s krví udělají své. Pokud se vám to ale i tak nezdá, není nic jednoduššího, než omýt kalíšek ve vašem intimním gelu a opláchnout. Bohatě to bude stačit.

Když menstruaci nemáte, nechte kalíšek uskladněný v látkovém pytlíčku někde v koupelně v šuplíku a je to. Víc nepotřebuje.


 

Jak správně zavést menstruační kalíšek

Jak funguje menstruační kalíšek

Výhody a nevýhody menstruačního kalíšku

Jak si vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Recenze našich zákaznic na menstruační kalíšek


 

Jaké má vlastnosti lékařský silikon?

 • Je hypoalergenní. Tzn., není na něj žádná reakce.
 • Antibakteriální. Povrch silikonu je pro bakterie nevhodný k jejich množení. U vložek a tampónů je to přesně naopak.
 • Pružný, jemný a odolný materiál.
 • Bezpečný materiál. Lékařský silikon se také používá na výrobu kontaktních čoček, prsních implantátů nebo jako náhrada srdeční chlopně.
 
Lékařský silikon KEG-2003H platinové kvality, ze kterého je Lunacup vyrobený, vyvinula renomovaná japonská společnost ShinEtsu. Obdržel přísnou zdravotní certifikaci americké USP Class VI. i evropské ISO 10993. Tento materiál se používá i pro krátkodobé implantace.

Látkový pytlíček se vyrábí v chráněné dílně v Ústí nad Labem z látky vyrobené u Dvora Králové. Samotný kalíšek se nově vyrábí v České republice nedaleko Jablonce nad Nisou.


 

Materiál: lékařský silikon platinové kvality testovaný na zdravotní nezávadnost. Tento druh silikonu se také doporučuje na krátkodobé implantáty.

Výška: 7 cm

Obvod: 4 cm

Objemové rysky: 7 ml a 15 ml

Barvy: sněhově bílá


 

LUNACUP - oblíbené kvalitní české kalíšky

Lunacup jsou jedny z nejprodávanějších menstruačních kalíšků. Vychytaný každý detail pro maximální spokojenost a pohodlí ženy během mestruace. Při správné péči vydrží kalíšek minimálně pět let. S kalíškem Lunacup můžete spát i sportovat — jezdit na koni, plavat, cvičit jógu. Lunacup získal certifikace akreditovaných laboratoří (Státní zdravotní ústav ČR, SGS S.A., Accurate techno. Co.LTD, Dow Corning cor.), které prokázaly nulový výskyt škodlivých látek (kovy, BPA, ftaláty) a alergenů (guma, latex). Lunacup je český kalíšek vyráběný v České republice.

lunacup_logo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Lunacup je česká značka kvalitních menstruačních kalíšků. Posledních 5 let strávili zkoumáním a vylepšováním každého detailu, který se ženám nezdál nebo který by si přály změnit. Výsledkem jsou nové modely s novými krásnými barvami a především s naprosto vychytanou funkčností.

Na co se můžete těšit? Na silnější hrdlo pro menší riziko protékání, na jednodušší vyjmutí díky více otvorům v horní části i na jemnou a velice ohebnou subtilní stopku, která není v těle vůbec cítit.

Lunacup menstruační kalíšky jsou z lékařského silikonu KEG-2003H platinové kvality, který získal nejpřísnější zdravotní certifikaci. Užijte si své dny a vyberte si k tomu šikovného a krásného pomocníka!