Urtekram Jemná mycí emulze pro miminko 250 ml

Značka: Urtekram
159 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
18.3.2022

Na vlásky i na tělíčko – mycí emulze 2 v 1 pro mrňousky. Mycí emulze Urtekram je vhodná i pro nejcitlivější pokožku a neštípe v očích. Je 100% přírodní, ve složení najdete jen šetrné cukerné tenzidy a ani kapku chemie. 

Co obsahuje? Výtažky z aloe vera, přírodní glycerin, rostlinné oleje.

250 ml     

Detailní informace

Detailní popis produktu


Na vlásky i na tělíčko – mycí emulze 2 v 1 pro mrňousky

Pro naše nejmenší chceme tu nejlepší péči. Jemná mycí emulze Urtekram je vhodná i pro nejcitlivější pokožku a neštípe v očích. Obsahuje výtažky z aloe vera a přírodní glycerin. Nic lepšího pro svého prďolku nesežetene.


JAK POZNAT ŠKODLIVÉ LÁTKY V DĚTSKÉ KOSMETICE?  | SLOŽENÍ  |  CERTIFIKACE  |  ŘADA PRO DĚTI URTEKRAM  |  ZNAČKA URTEKRAM

urtekram-bio-kosmetika-pro-deti-a-miminka


Jak poznat škodlivé látky v kosmetice pro nejmenší? 

Nejdůležitější je přečíst si složení – víme, že někdy je to horší, než luštit to nejtěžší sudoku. Ale máme pro vás pár tipů, na jaké látky si dát pozor. Stačí se podívat na začátek a na konec. Ve složení je totiž na začátku to, čeho produkt obsahuje nejvíce, a na konci látky, kterých obsahuje nejméně. Pokud je jednou z prvních složek vazelína (petrollatum), minerální olej (parafinum liquidum) a silikony (vše s koncovkami -one, -xane), je něco špatně. Pokud až na konci najdete třeba arganový olej, který propaguje etiketa, uvidíte, že ho tam bude jen stopové množství. Na co vše si dát pozor?

Které látky dělají v „běžné“ kosmetice pro děti neplechu?

1) Mastek – minerál, který se často přidává do různých kosmetických produktů – nejčastěji do pudrů (i těch dětských), ale i do mýdel, krémů, mimo kosmetiku třeba do asfaltu nebo jako plnidlo na výrobu gum, papíru a barev. Proč je škodlivý? Studie z roků 1995 a 2000 prokázaly, že mastek může být příčinou vzniku rakoviny dělohy a vaječníků – a vdechování mastku může způsobit vážné dýchací potíže.

2) SLS či SLES – pěnidla, emulgátory neboli mycí tenzidy či sulfáty – důvod jejich použití je jasný, vytvoří nám krásnou a bohatou pěnu. Jenže taky dráždí kůži, způsobují vyrážky, lupy a lámavost vlasů. Dělí se do 4 kategorií – můžeme si je nazvat jako nejagresivnější, „něco mezi“ (neprojde bio certifikací), „něco mezi“ (projde bio certifikací) a nejšetrnější.

  • Mezi nejagresivnější tenzidy patří lauryl a laureth sulfát, které se používají pro svou velmi nízkou cenu.
  • Mezi „něco mezi“, co nejprojde bio certifikací, můžeme zařadit Cocamidopropyl betaine, který je poměrně levný a není už tak agresivní. Často se řadí mezi přírodní tenzidy, jenže může způsobovat alergie, dráždění pokožky nebo její vysoušení.
  • Třetí, zase o něco „šetrnější“, je coco-sulphate – ten už projde certifikací, jenže citlivější vlasové pokožce nebo pokožce ekzematika může stále vadit.
  • Nejšetrnějšími tenzidy jsou tzv. cukerné tenzidy (Coco-glucoside, lauryl-glucoside apod.). Cukerné tenzidy nesmývají přirozený kožní ani vlasový maz, nedráždí pokožku a projdou bio certifikací. Pokud je začnete používat dlouhodobě, obnoví se přirozené procesy v pokožce i mazové funkce – proto často prodlouží cyklus mytí.  

3) Parabeny – prodlužují trvanlivost výrobků. Jelikož se jedná o syntetické (složené) látky, jsou pro přírodu škodlivé. Uvažuje se také o tom, že se parabeny chovají jako estrogen a mohou negativně ovlivňovat hormonální procesy. Jak ve složení parabeny poznáme? Najdete pod názvy Methylparabe, Ethylparaben, Propylparaben nebo pod označením E214 a E126. 

4) Minerální oleje – používá se jako hydratační činidlo – způsobuje, že je produkt více „klouzavý“. Vzniká jako vedlejší produkt při zpracování surové ropy a obsahují ho běžné dětské oleje, krémy i pleťové vody. Proč je škodlivý? Na kůži vytváří nepropustný film – nic se nedostane dovnitř ani ven. Tělo se pak nemůže přirozeně ochlazovat, čistit apod. A maminky pozor! Pokud se objevuje i ve vaší kosmetice, může se dostat i do mateřského mléka. V přírodní kosmetice se nahrazuje přírodními oleji – kokosovým, olivovým, mandlovým či meruňkovým. 

5) Další škodlivé látky – z podobných důvodů je dobré se vyhnout také Propylenglykolu, Formaldehydu (toxický, vyvolává alergické reakce) i Phenoxyethanolu (konzervantu, také vyvolává alergické reakce). 


Složení mycí emulze pro miminka

Voda, rostlinné oleje, aloe vera*, glycerin **, sůl, kyselina citronová.
* z ekologického zemědělství
** Vyrobeno s použitím složek v bio kvalitě
 

Lahvička obsahuje 250 ml jemné mycí emulze.


Certifikace

Ecocert – největší certifikační společnost, která působí mezinárodně, vznikla ve Francii. Aby produkt dostal certifikaci, musí obsahovat minimálně 95 % přírodních surovin. Výrobky označené certifikátem Ecocert nesmí obsahovat parabeny, syntetické parfémy, silikony a další nežádoucí látky. 

Vegan – certifikát uděluje britská nezisková organizace Vegan Society, která byla založená na podporu filozofie a životního stylu veganství. Kosmetické produkty označené ochrannou známkou Vegan nesmí obsahovat žádné živočišné složky a zároveň nesmějí být v žádné fázi výroby produktu testovány na zvířatech. 

Leaping Bunny – mezinárodní certifikát Leaping Bunny neboli česky ‚skákající zajíc‘ zaručuje, že výrobek ani jeho jednotlivé ingredience nebyly v žádné fázi zpracování testovány na zvířatech. 

certifikace-ecocert certifikace-vegan certifikace-hcs-leaping-bunny

Urtekram řada pro naše mrňousky

Pokožka miminek a nejmenších dětí je jemná a křehká. Proto kosmetika, která ji opečovává, by měla být co nejčistší, nejjemnější a nejšetrnější. Přesně taková je dětská řada Urtekram. 

Na Goorganicu najdete i dětskou zubní pastu, která pomáhá prořezávání zoubků, ovocnou zubní pastu nebo tělové mléko pro miminka.


 Urtekram – Always Organic

Víte, co znamená Urtekram? Název pochází ze starého dánského slova „urtekræmmer“, které označuje obchodníka s kořením nebo bylinkami. Protože zakladatelé značky začínali podobně jako staří obchodníci, vybrali si název Urtekram. 

Urtekram je značka dánské přírodní bio kosmetiky – největšího výrobce ve Skandinávii. Na trhu je déle než 30 let a zakládá si na čistém složení všech svých výrobků. Pyšní se tím, že nepoužívají žádné pesticidy, ropné deriváty, konzervanty ani chemické složky. Výrobky jsou jen z rostlinných složen – jen balzámy na rty obsahují včelí vosk. A testují pouze na lidech. 

Od Urtekramu si můžete vybrat péči na tělo, na vlasy i na pleť. 

„Ekologie může být nákladnější, ale získáte čistý a přirozený produkt, vyrobený s ohledem na člověka, zvířata a životní prostředí.“ 

 

Do čeho Urtekram balí své produkty?

V roce 2019 mění Urtekram své obalové materiály. Nyní používá obaly na rostlinném základě – vyrobené z cukrové třtiny. Obaly doma recyklujte podle jejich označení. 

70 % odpad z cukrové třtiny, 30 % kvalití dobře recyklovatelný plast

 urtekram-bio-kosmetika


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: