Yuuki 2 Soft Economic Menstruační kalíšek

Značka: Yuuki
299 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
31.12.2021
 • Menstruace není pauza od pohody a aktivity
 • Z lékařského silikonu
 • Z České republiky Větší velikost – pro ženy, které už rodily, mají pravidelný sexuální život nebo nad 28 let
 • Měkčí – pro citlivější ženy, které při používání tamponu cítily tlak nebo bolest
 • Čirý, životnost 5–15 let          

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jako byste žádnou menstruaci neměla...

Menstruační kalíšek YUUKI je z lékařského silikonu nejvyšší kvality, která je schválena pro použití ve zdravotnictví a potravinářském průmyslu. A hlavně, je od nás – z České republiky.

 

YUUKI 2 Soft Rainbow

Délka kalíšku bez stopky: 56 mm

Délka stopky: 18 mm

Šířka kalíšku:  46 mm

Celkový obsah kalíšku: 24 ml

Shore: 35

 

Soft – ideál pro citlivé ženy

Pro ženy, které měly problémy s tampony – při používání cítily tlak a bolest, a pro ženy se slabšími svaly pánevního dna. Kalíšek se vyrábí i v tvrdší variantě.

„Shore“ je označení tvrdosti silikonu, ze kterého je kalíšek vyrobený. 

 

Kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

 

Jaké jsou jeho výhody?

 • Je pohodlný – ani citlivé ženy vůbec nevědí, že ho mají, můžete běhat, běžkovat, hrát volejbal nebo plavat – drží a nehýbe se, nevíte o něm.
 • Vydrží až 12 hodin – záleží, jak silnou menstruaci máte, ale uvidíte, že bude stačit kalíšek vylívat 2× denně, ráno a večer.
 • Menstruační krev nezapáchá – zápach se tvoří kvůli kombinaci srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží, proto ani nezapáchá.
 • Ušetříte – pořizovací cena je vyšší, ale ve finále vás kalíšek vyjde levněji. Stojí 599 Kč a můžete ho používat 10 let. Za vložky nebo tampony zaplatíte cca 848 Kč za rok – za 10 let je to 8 480 Kč. A to už je rozdíl.
 • Není riziko infekce ani alergické reakce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla při operacích. Nehrozí ani syndrom toxického šoku, který se může objevit při používání tamponů.
 • Je ekologický – představte si kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace. Kalíšek vám vydrží až 10 let.
 

Před 1. použitím kalíšek vyvařte ve vodě min. po dobu 5 minut. Dejte pozor na dostatečné množství vody – musí být celý ponořený. Tak zničíte všechny bakterie, které se mohly objevit, když byl kalíšek schovaný. Stopku případně zkracujte po vyzkoušení – až si budete jisté.

A jde se na to. Na zavádění si najděte ideální polohu, doporučujeme v podřepu. Kalíšek máte vyvařený, umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. A podívejte se, jak kalíšek skládat. Při vyndávání nejdříve jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte. Když si to řekneme jednoduše – zandáte, po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

  

YUUKI

Od roku 2007 máme první český menstruační kalíšek. Značka domácího, českého výrobku, který vytvořila BETA obchodní společnost, s.r.o., a za kterým stojí především Zuzana Poláčková. Ta pracovala 6 let v zahraničí jako instruktorka potápění a už tam přemýšlela, jak ženám zjednodušit nebo zpříjemnit menstruaci. Kalíšky vyrábí na pracovišti „clean room“, kde nehrozí vznik žádných kontaminovaných rizik. Je totiž vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu. 
 

„98 % žen, které kalíšek vyzkoušely, by neměnily“

 

české-menstruační-kalíšky-yuuki

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: