Salvia Paradise Sladík 100% extrakt stévie sladké - 100% čistota

Více variant
od 109 Kč od 95 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Extrakt Stévie sladké, 100% přírodní koncentrované sladidlo. Vynikající kvalita a čistota. Balení 10 g je ekvivalentem 3.2 kg řepného cukru...

Detailní informace

Obsah: 10 g
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do: 31.7.2019
109 Kč
95 Kč bez DPH
Obsah: 20 g
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do: 31.7.2019
169 Kč
147 Kč bez DPH

Detailní popis produktu


Sladík je 100 % přírodní koncetrované sladidlo se steviolglykosidy z rostliny stévie


Balení 10 g je ekvivalentem 3.2 kg řepného cukru

Stévie sladká je rostlina pocházející z Paraguaye a přilehlých končin, kde byla tamějšími indiány používána ve fytoterapii a jako přírodní nekalorické sladidlo do tradičního čaje Yerba maté. Mnohem později se zjistilo, že paraguayští indiáni téměř netrpí kazivostí zubů. Stévie totiž narozdíl od běžného cukru nepůsobí kazivost zubů.


Sladivé látky obsažené ve stévii se nazývají– steviosidynebo-li steviol-glykosidy.

Steviolglykosidy ze stévie sladké jsou vhodné jako úplná náhrada řepného cukru. Mají nulovou kalorickou hodnotu a nulový glykemický index. Steviolglykosidy ze stévie jsou tedy vhodné nejen jako běžná náhrada řepného cukru, která neškodí vaší ústní dutině, ale je též vhodný při dietních plánech či pro diabetiky.


 
stevie_otocena_sladkaPřírodní sladidlo Sladík je bez alkoholu, barviv, vůní, příchutí a konzervačních látek.

Stevie sladká obsahuje řadu glykosidů, z nichž je v rostlině nejpočetněji zastoupen steviosid, dále pak rebaudiosid A,B,C,D, dulkosid B a steviolbiosid.  Sladík originál 10 g je komplexní výtažek z rostliny Stevia Rebaudiana, sladík original jsou čištěné 95% steviosidy, z nichž je 50% rebaudiosid A, zbytek tvoří ostatní glykosidy, vitamíny a minerály.

Steviosidy ve Sladíku jsou cca 320 x sladší než-li řepný cukr. Unikátním způsobem šlechtění, selekce rostlin určených na zpracování (náš výrobce si pěstuje vlastní rostliny) a následnému čištění extraktu byly steviosidy ve sladíku zbaveny své typické nahořklé chuti. Jelikož rebaudiosid A ve velkých koncentracích mnoha lidem chuťově připomíná umělé sladidlo, dělá tento unikátní proces zpracování sladíku komplexně chuťově nejlepší produkt.

V Japonsku je stévie uznána jako oficiální sladidlo již 30 let, přičemž dnes je díky svým chuťovým vlastnostem nejzastoupenější alternativní sladidlo na trhu a jeho obliba každý rok stoupá.


Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Glykemický index: 0 GI

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Salvia Paradise Sladík 100 extrakt stévie sladké Salvia Paradise Sladík 100 extrakt stévie sladké
5
ZS Avatar autora | 20.6.2018
Pokud je stévie opravdu 100%, pak spokojená jsem.