Zdravý den Xylitol 500 g - březový cukr

Značka: Zdravý den
169 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
27.12.2021

Xylitol je přírodní sladidlo, které se nachází v mnoha rostlinách, ovoci a zelenině.

Detailní informace

Detailní popis produktu


Xylitol je nízkokalorické, naprosto přírodní sladidlo stejné struktury jako řepný cukr, vyrobené z březové kůry.


Jedná se o nízkokalorické (glykemický index 12) sladidlo nacházející se v mnoha druzích ovoce, zeleniny, ale například i v březové kůře. Xylitol je o 40% méně kalorický než řepný cukr a nemá naprostožádné vedlejší pachuťe. Ve všech směrech dokáže nahradit řepný cukr.

Xylitol je vynikající prostředek pro naše zuby. Mnohé studie prokazují, že například žvýkačky slazené se 100% xylitolem snižují zubní plak. Na zubním bakteriálním plaku jsou usazeny mikroorganismy, které zapříčiňují rozklad sacharidů na organické kyseliny.

Kyseliny spolu s bakteriálními enzymy odvápňují sklovinu a tím tak způsobují zubní kaz. Z tohoto plyne, že xylitol je vhodný prostředek předcházející zubnímu kazu.

Pokud chceme využít tohoto účinku na zubní sklovinu, stačí lžičku (cca 3 g) rozpustit na jazyku a uchovávat v ústech asi minutu po jídle. Můžeme si sladidlo xylitol dát například do zubní pasty, nicméně nejjednodušší způsob je úplně nahradit xylitolem řepný cukr a sladit s ním teplé i studené nápoje. Díky tomu jsou zuby s xylitolem v neustálém kontaktu a bakterie způsobující zubní kaz a povlak bez cukrů hynou.


xylitol_detail_zbozi_1

Přírodní sladidlo xylitol nijak neovlivňuje hladinu cukru v krvi a tělo k jeho zpracování nepotřebuje produkovat inzulin. Je proto vhodnou náhradou cukru pro diabetiky. Před zařazením do jídelníčku se ale cukrovkářům doporučuje poradit se nejprve se svým lékařem.

S xylitolem je vhodné začít opatrně. Berme na vědomí, že se s ním tělo doposud setkalo pouze v omezeném množství.

Xylitol je bezpečný pro dospělé i děti ve velkém množství. Nicméně pokud vezmeme v počátcích více jak např 15 -20 g denně, může to mít projímavý účinek.

Tělo si na xylitol během několika dnů zvykne a pak je možné brát xylitol dle potřeby až do výše 100 g denně (děti do 12 let ne více jak 50 g za den). Pro děti do 12 měsíců není xylitol vhodný.

Takto malé děti ještě nedokáží plně xylitol metabolizovat.


Pozor u domácích zvířat! Pro domácí zvířata (psy,králici,kozy) je xylitol nebezpečný, jelikož vyvolává inzulinovou odpověď a dochází k extrémnímu poklesu hladiny glukózy v krvi. Pokud toto zjistíme stačí podat zvířeti běžný cukr a hladina se normalizuje.

Po 30 letech výzkumu tohoto přírodního cukru nebyl zaznamenán jediný negativní vliv xylitolu na zdaví člověka. Xylitol je přírodní produkt bez přidaných látek a plnidel.


Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
Obsah: 500 g
Země původu: Finsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: