Praní

Nejprodávanější

22 položek celkem

Cena

43670
143670

Značky

Položek k zobrazení: 22
Tierra Verde Jedlá soda v prášku 5000 g
299 Kč
245615
Tierra Verde Žlučové mýdlo (840 g)
275 Kč
245649

 

Ekologické praní – šetrné k pokožce i přírodě

Ekologické prostředky na praní fungují stejně, vypadají stejně a používají se taky stejně – jen jsou šetrnější k naší pokožce i přírodě.

Proč prát ekologicky?

  • Přírodní prostředky na praní jsou šetrné k pokožce, protože obsahují jen organické látky. Všechny jsou proto vhodné pro děti i pro lidi trpící kožními potížemi.
  • Krásně voní, ale narozdíl od konvenčních prostředků voní díky organickým parfémům či éterickým olejům z nejrůznějších bylin, květin či ovoce. Proto je mohou používat i lidé, kteří mají na syntetické parfemace alergie nebo jim silné umělé vůně obecně nevyhovují.
  • Jsou v přírodě biologicky odbouratelné - tzn., že se samy úplně rozloží. Jejich používáním čističce odpadních vod hodně ulehčíte.
  • Produkty jsou baleny ekologicky do recyklovatelných obalů či jednoduchých papírových pytlíků.

Chemické protejšky obsahují chemii. Ve složení tak můžete najít amoniak, ropné deriváty, formaldehyd, EDTA, syntetické vůně, konzervanty, umělá barviva, optické rozjasňovače, geneticky modifikované enzymy a bělicí aktivátory. Všechny vyjmenované látky pak působí jak na naši pokožku, tak negativně ovlivňují životní prostředí.

Co nejraději používáte na praní? Prášek nebo gel? A přidáváte rádi aviváž či změkčovač vody? V ekologické variantě najdete všechy. Stačí si vybrat...