Living Spoon Přírodní mořská sůl jemná 230 g - nerafinovaná, ručně sbíraná

77 Kč 67 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
6.5.2019
Položka byla vyprodána…

Tato přírodní sůl se tvoří odpařováním mořské vody, je ručně sbíraná, sušená na slunci a větru a následně pečlivě balena...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Přírodní mořská sůl nepodstupuje žádné procesy rafinace a neobsahuje žádné přidané látky.


Při zpracování není použita žádná těžká technika. Při sklizni ani při údržbě. Všechny procesy jsou manuální, využívající prastarých metod a technik. Takto vzniká a je sbírána během léta naše sůl. Tímto způsobem „výroby“ a sběru si zachová své cenné minerály a stopové prvky přirozeně obsažené v mořské vodě, zejména pak hořčík, draslík, vápník, selen, jód a mnoho dalších. Tradiční výroba je založena na suchém a horkém podnebí a řemeslném umění dělníků.


Při zpracování není použita žádná těžká technika. Při sklizni ani při údržbě. Všechny procesy jsou manuální, využívající prastarých metod a technik. Takto vzniká a je sbírána během léta tato sůl.  Tímto způsobem „výroby“ a sběru si zachová své cenné minerály a stopové prvky přirozeně obsažené v mořské vodě, zejména pak hořčík, draslík, vápník, selen, jód a mnoho dalších.

Přírodní mořská sůl se usazuje na dně hliněných, krystalizačních pánví skrze přirozené odpařování mořské vody s vysokou koncentrací soli. Přibližně po třech týdnech se sklízí tradičními dřevěnými „hráběmi“ a nechá se na okraji pánve vysušit sluncem, ve formě malého kopečku. Tak si zachovává cenné minerály, stopové prvky a svou typickou zbytkovou vlhkost, které se říká „matka vody“. Tato sůl je vhodná na každodenní vaření.

Obsah NaCl tohoto přírodního produktu je zpravidla mezi 95-98 %, přičemž zbylá procenta chybějící do 100 neobsahují nečistoty, jako rafinované typy solí, ale naopak se skládají se zbytkové přírodní vlhkosti na slunci sušené soli. Tato zbytková vlhkost je označována jako „solná matka“ a z části slouží jako nosný prostředek pro nespočetné množství minerálů a stopových prvků přirozeně obsažených v mořské vodě.


 Výživové údaje ve 100 g
  Energie 0 kJ / 0 kcal 
  Sůl 97,5 g 
  Hořčík   567 mg
  Vápník   245 mg 
  Jód 630 µg

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Obsah: 230 g
Země původu: Portugalsko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: