Living Spoon Přírodní mořská sůl nejvyšší kvality 200 g - nerafinovaná, ručně sbíraná

119 Kč 103 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.6.2019

Solný květ je přírodní mořská sůl nejvyšší kvality. Jedná se o sůl nejvyšší jakosti, která je určena opravdovým gurmánům...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Solný květ, jak ji v Portugalsku a ve Francii nazývají je jedna z nejvzácnějších solí vůbec.


Sůl se tvoří na povrchu vody solné pánve jako smetana na mléku. Ovšem jen za příznivých klimatických podmínek (teplota, vlhkost, síla větru). Její krystalky se musí do pár hodin posbírat speciálním síťovým podběrákem, jinak klesnou ke dnu. Je taktéž sušena na slunci a větru. Světoví šéfkuchaři a gurmáni ji považují za skvost mezi solemi a oceňují její jemnou texturu a vyváženou chuť. Solný květ je výbornou tečkou na dochucení vařených jídel a studených pokrmů.


Tato přírodní mořská sůl pochází z "Národního Parku" na pobřeží jižního Portugalska. Sůl se tvoří odpařováním mořské vody, je ručně sbírána, sušená na slunci a větru a následně pečlivě balena. Nepodstupuje žádné procesy rafinace a neobsahuje žádné přidané látky. Za ruční výrobu, chemickou a mikrobiologickou čistotu ručí certifikáty Santiva a Certiplanet.


Tradiční ruční výroba

Celý proces je založen na tisícileté tradici a prakticky se nezměnil. Krystalizace probíhá v malých pánvích (4x9 m) napuštěných koncentrovanou mořskou vodou a následně je ručně a velmi opatrně sbírána ze dna pánve (hrubozrnná sůl, která je následně jemně pomleta. Podmínky pro nejvyšší kvalitu ručně sbírané soli jsou tedy čistá mořská voda a pečlivá a opatrná sklizeň. Pokud jsou splněny tyto podmínky, není nutné sůl následně již čistit.


Výživové údaje ve 100 g
  Energie 0 kJ / 0 kcal 
  Sůl 96,7 g 
  Hořčík 742 mg 
  Draslík 1821 mg 
  Jód 111 µg

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Obsah: 200 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: