Iswari Včelí pyl rouskovaný 230 g - 100% čistota

229 Kč 199 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
5.6.2019

Včelí pyl je považován za téměř dokonalou potravinu. Obsahuje mimořádné množství životně nezbytných živin. Včelí pyl je komplex biologicky vázaných vitamínů (zejm. sk. B), enzymů, minerálů, bílkoviny s kompletním obsahem aminokyselin, esenciální mastné kyseliny, antioxidanty...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Včelí pyl od Iswari pochází z polopouštního a civilizací nedotčeného kraje Alentejo v jižním Portugalsku.


Včelí pyl je plný vitamínů, enzymů, antioxidantů a minerálů. Slouží jako ideální přísada do jogurtu, müsli, ranních cereálií, zmrzliny, dezertů, nápojů, apod. Včelí pyl od Iswari pochází z polopouštního a civilizací nedotčeného kraje Alentejo v jižním Portugalsku. V tomto panenském regionu se nevyskytuje žádný průmysl ani zemědělství. Proto je tento včelí pyl vysoce kvalitním a čistým produktem neznečištěným chemikáliemi.

Včelí pyl je právem považován za téměř dokonalou potravinu. Obsahuje mimořádné množství životně nezbytných živin: komplex biologicky vázaných vitamínů (zejm. sk. B), enzymů, minerálů, bílkoviny s kompletním obsahem aminokyselin, esenciální mastné kyseliny, antioxidanty, atd. Včelí pyl obsahuje aminokyselinu fenylalanin. Ta reguluje metabolismus tím, že vysílá tělu signály pro nižší či vyšší příjem potravy podle toho, zda tělo disponuje nadbytkem či nedostatkem živin.

U včelího pylu byla zaznamenána schopnos stabilizovat hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi. Při jeho pravidelné konzumaci hladiny těchto látek klesaly. Množství prospěšného HDL cholesterolu (rozpouští cholesterol usazený v cévách) se zvyšovalo a naopak škodlivého LDL cholesterolu se snižovalo. Včelí pyl rovněž obsahuje významné množství rutinu.

Zcela výjimečně může včelí pyl vyvolat alergickou reakci. Zde je ale namístě odlišit rostlinný pyl rozptýlený ve vzduchu od pylu včelího, u něhož je pravděpodobnost vyvolání alergie podstatně nižší. Nicméně alergikům doporučujeme začínat pouze s 1/2 lžičky denně a postupně zvýšit konzumaci na 1 až 2 lžičky, pakliže tělo pyl bez problémů přijímá. Současně se však včelí pyl používá pro alternativní léčbu alergií.


Vhodné dávkování: Včelí pyl je ideální předem rozpustit v medu (kvůli uvolnění živin) a následně je chutný s jogurtem, v salátech, müsli, apod. Protože každé zrnko je nabito aktivními enzymy a živinami, zařazujte včelí pyl do Vaší stravy pomalu (první týdny max. 1 až 2 lžičky denně). Pokud jste zejména pyloví alergici, začněte zvláště opatrně (1/2 až jednu lžičku denně). Včelí pyl zpracovávejte pouze při nízkých teplotách!


Výživové údaje ve 100 g výrobku 
  Energetická hodnota  1658 kJ / 396 kcal
  Tuky 8,2 g
  Sacharidy 66,5 g
  Bílkoviny 13,2 g

Rouskovaný včelí pyl

Včelí pyl


Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Doprava: od 39 Kč
Doprava nad 1800 Kč: ZDARMA
Obsah: 230 g
Země původu: Portugalsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: